: : :

Medverkande i utredning : Kjell Ulmeryd

Sök kontaktuppgifter till Kjell Ulmeryd på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kjell Ulmeryd

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kjell Ulmeryd medverkat i:

Svenska Helios-kommittén (S 1995:02) [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Svenska Helios-kommittén (S 1995:02)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1995:60. Formerna för fortsatt samråd inom området övervägs inom departementet.
Medverkande :
Ordförande : Lars Rekke, statssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-02-01
Ordförande : Ann-Christin Tauberman, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 1996-02-02 t.o.m. 1996-05-14
Ordförande : Ulf Westerberg, statssekreterare, fr.o.m. 1996-05-15
Ledamot : Lennart Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-02-01
Ledamot : Tom Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-02-02 t.o.m. 1996-05-14
Ledamot : Lars Blomgren, kansliråd, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Ingemar Färm, kanslichef, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Staffan Gräns, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Jonas Iversen, departementssekreterare, t.o.m. 1997-05-14
Ledamot : Håkan Jansson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-05-15
Ledamot : Peter Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-02-01
Ledamot : Ann Jönsson, internationell sekreterare, t.o.m. 1997-05-14
Ledamot : Ulla-Karin Kinell, handläggare, fr.o.m. 1996-05-15
Ledamot : Inga-Britt Lagerlöf, kansliråd, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-05-14
Ledamot : Britta Lejon, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-02-01
Ledamot : Margareta Liljeqvist, utredare, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Lars Lööw, ordförande, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Birgitta Magnusson, kansliråd, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-12-31
Ledamot : Lars Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Leif Näfver, direktör
Ledamot : Eva Sandborg, utredare, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Lars Svensson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-02-02 t.o.m. 1996-12-31
Ledamot : Erik Staaf, internationell sekreterare, fr.o.m. 1997-05-15
Ledamot : Mona Stål, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-15
Ledamot : Ingrid Söderström, förbundssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Birgitta Thaning, provningshandläggare, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Kjell Ulmeryd, internationell sekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1996-12-31
Ledamot : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-15
Ledamot : Victor Wahlström, förbundsdirektör, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1997-05-14
Ledamot : Christina Wahrolin, förbundsordförande, fr.o.m. 1995-07-15
Ledamot : Helene Wede, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-12-01
Ledamot : Kerstin Wennerstrand, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-07-15 t.o.m. 1997-05-14
Ledamot : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-02-02 t.o.m. 1996-12-31
Sekreterare : Henrik Linder, fr.o.m. 1997-04-14 t.o.m. 1998-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1995:60

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman