: : :

Medverkande i utredning : Kerstin Käll

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kerstin Käll

Utredning som Kerstin Käll medverkat i:

Utredningen om samhällets insatser mot hiv/aids (S 2002:11) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]

Utredningen om samhällets insatser mot hiv/aids (S 2002:11)


Beteckning : S 2002:11
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-02
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-05-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:68
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Milton, Anders, fr.o.m. 2002-05-15
Sakkunnig : Adolfsson, Camilla, fr.o.m. 2002-10-01
Sakkunnig : Herrström, Bengt Gunnar, fr.o.m. 2002-10-01
Sakkunnig : Jacobson, Niclas, fr.o.m. 2002-10-01
Sakkunnig : Karlsson, Stefan, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Asp, Anna-Karin, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Berglund, Torsten, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Hallin, Staffan, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Hansson, Hans-Bertil, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Heijbel, Claes, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Karlsson, Anders, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Käll, Kerstin, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Lidman, Knut, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Lithander, Eva, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : M`Koma, Amosy, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Morfeldt, Jan-Olof, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Morfedt, Linda, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Nilsson, Hans, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Nilsson Schönnesson, Lena, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Norrby, Ragnar, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Palm, Lars, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Ralsgård, Christina, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Ramstedt, Kristina, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Sundin, Anita, fr.o.m. 2002-10-01
Expert : Urwitz, Viveca, fr.o.m. 2002-10-01
Sekreterare : Berglund, Torsten, fr.o.m. 2003-01-15 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Carlson, Johan, fr.o.m. 2002-07-15 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Delisle, Kristy, fr.o.m. 2002-09-09 t.o.m. 2004-01-31

Rapporter

SOU 2004:13Samhällets insatser mot hiv/STI – att möta förändring
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2002:68
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:13 Samhällets insatser mot hiv/STI – att möta förändring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman