Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Karin Mostad

Sök kontaktuppgifter till Karin Mostad på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Karin Mostad

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Karin Mostad medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om elektroniska underskrifter på regeringsbeslut (Ju 2020:13) [ Avslutad 2021 ] [ Expert ]
Utredningen om elektroniska underskrifter på regeringsbeslut (Ju 2020:13)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-05-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:55 och dir. 2020:128
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 15 mars 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Kristina Svahn Starrsjö, justitieråd, fr.o.m. 2020-06-29
Expert : Johan Albihn, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-10-14
Expert : Frida Kylberg, kansliråd, fr.o.m. 2020-10-14
Expert : Karin Mostad, verksjurist, fr.o.m. 2020-10-14
Sekreterare : Esin Tubluk, justitiesekreterare, fr.o.m. 2020-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2021:13 En teknikneutral grundlagsbestämmelse för regeringsbeslut [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
2005 års katastrofkommission (Fi 2005:01) [ Avslutad 2005 ] [ Bitr. sekreterare ]
2005 års katastrofkommission (Fi 2005:01)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-01-30
Direktiv för kommissionen, se dir. 2005:3
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:104 Sverige och tsunamin - granskning och förslag
Medverkande :
Ordförande : Johan Hirschfeldt, fr.o.m. 2005-01-13 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Gunnel Gustafsson, fr.o.m. 2005-01-13 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Anders Milton, fr.o.m. 2005-01-13 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Marianne Nivert, fr.o.m. 2005-01-13 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Bo Pellnäs, fr.o.m. 2005-01-13 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Örjan Berner, fr.o.m. 2005-03-10 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Kerstin Castenfors, fr.o.m. 2005-04-19 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Sven Hirdman, fr.o.m. 2005-03-10 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Birgitta Karlström Dorph, fr.o.m. 2005-03-10 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Petra Lundh, fr.o.m. 2005-01-31 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Claes Sangren, fr.o.m. 2005-03-10 t.o.m. 2005-12-01
Expert : Staffan Sohlman, fr.o.m. 2005-03-10 t.o.m. 2005-12-01
Huvudsekreterare : Per Molander, fr.o.m. 2005-01-25 t.o.m. 2005-12-31
Sekreterare : Charlotte Kugelberg, fr.o.m. 2005-05-14 t.o.m. 2006-01-08
Sekreterare : Sanna Viklund, fr.o.m. 2005-05-14 t.o.m. 2006-01-08
Informationsansvarig : Annika Olofsdotter, fr.o.m. 2005-02-18 t.o.m. 2005-12-17
Bitr. sekreterare : Karin Mostad, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2005-01-08
Assisent : Solveig Grunéus, fr.o.m. 2005-01-17 t.o.m. 2005-12-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:104 Sverige och tsunamin – granskning och förslag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman