: : :

Medverkande i utredning : Karin Christensson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Karin Christensson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredning som Karin Christensson medverkat i:

Projekt med uppgift att göra en översyn av den högspecialiserade vården (S 2002:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]

Projekt med uppgift att göra en översyn av den högspecialiserade vården (S 2002:D)Organ inom Regeringskansliet


Beteckning : S 2002:D
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2004-03-04
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-05-02
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Projektledare : Bengtsson, Per, fr.o.m. 2002-08-12 t.o.m. 2003-11-30
Ämnessakkunnig : Filipsson, Ann-Christin, fr.o.m. 2003-02-01 t.o.m. 2003-11-30
Ämnessakkunnig : Lundquist, Gudmar, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2003-10-31
Ämnessakkunnig : Persson, Lennart, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-10-31
Expert : Aspelin, Peter, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Calltorp, Johan, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Christensson, Karin, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Johansson, Arne, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Lönnroth, Peter, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Nilsson, Jan, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Nordmark-Nilsson, Anna-Stina, fr.o.m. 2002-11-15 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Norrving, Bengt, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Rahm Hallberg, Ingalill, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Stendahl, Olle, fr.o.m. 2003-01-01
Expert : Strandvik, Birgitta, fr.o.m. 2002-11-15
Ordförande : Sjöberg, Mikael, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Andersson Forsman, Catarina, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Brithon, Jan, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Flood, Lars-Åke, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Hyttsten, Ellen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Jonsson, Egon, fr.o.m. 2002-09-13 t.o.m. 2003-03-06
Ledamot : Lindblom, Bo, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Löwstedt, Tore, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Rehnqvist, Nina, fr.o.m. 2003-03-07
Ledamot : Stiernstedt, Göran, fr.o.m. 2002-09-13
Ordförande : Blanck, Anders, fr.o.m. 2002-09-20
Ledamot : Brasch, Magdalena, fr.o.m. 2003-01-01
Ledamot : Gustavsson, Charlotta, fr.o.m. 2002-09-20 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Johansson, Dan, fr.o.m. 2002-10-15
Ledamot : Röding, Karin, fr.o.m. 2002-09-20
Ledamot : Tingvall, Lennart, fr.o.m. 2002-09-20 t.o.m. 2002-10-14

Rapporter

Ds 2003:56Högspecialiserad sjukvård – kartläggning och förslag
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2003:56 Högspecialiserad sjukvård – Kartläggning och förslag [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman