Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kalle Sevilä

Sök kontaktuppgifter till Kalle Sevilä på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kalle Sevilä

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kalle Sevilä medverkat i:

Kommittén om det offentliga belöningssystemet, de allmänna flaggdagarna och utformningen av anslaget till hovet – Förtjänstutredningen (Ju 2019:09) [ Avslutad 2021 ] [ Sakkunnig ]
Kommittén om det offentliga belöningssystemet, de allmänna flaggdagarna och utformningen av anslaget till hovet - Förtjänstutredningen (Ju 2019:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-11-07
Direktiv för kommittén, se dir. 2019:76
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast 15 september 2021.
Medverkande :
Ordförande : Björn von Sydow, förutvarande talman, fr.o.m. 2019-11-07 t.o.m. 2021-09-21
Ledamot : Tobias Billström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Hans Ekström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Karin Enström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Jonas Eriksson, f.d. riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Ida Karkiainen, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Kristoffer Löfblad, pol. sakk., fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Caroline Nordengrip, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Tuve Skånberg, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Helena Vilhelmsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Jessica Wetterling, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Ledamot : Allan Widman, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Sakkunnig : Tove Axelsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2021-09-20
Sakkunnig : Kalle Sevilä, ämnesråd, fr.o.m. 2020-03-05 t.o.m. 2021-09-20
Sakkunnig : Anna Åström, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-12-19 t.o.m. 2020-03-04
Expert : Jan-Mikael Bexhed, advokat, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Expert : Hans Hegeland, utskottsråd, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Expert : Patrik Laestadius, förvaltare, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Expert : Jan Lindman, överintendent, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Expert : Petter Löfdahl, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Expert : Staffan Rosén, professor, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-09-20
Huvudsekreterare : Frida-Louise Göransson, kansliråd, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-09-30
Sekreterare : Nils Fransson, överstelöjtnant, fr.o.m. 2020-01-13 t.o.m. 2020-09-18
Sekreterare : Emilia Hjers, student, fr.o.m. 2021-01-18 t.o.m. 2021-09-21
Sekreterare : Anders Odmark, kammarrättsråd, fr.o.m. 2020-09-25 t.o.m. 2021-09-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman