Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Julia Liljegren

Sök kontaktuppgifter till Julia Liljegren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Julia Liljegren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Julia Liljegren medverkat i:

Strandskyddsdelegationen – Nationell arena för samverkan (S 2013:05) [ Avslutad 2015 ] [ Bitr. sekreterare ]
Strandskyddsdelegationen - Nationell arena för samverkan (S 2013:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-03-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:27
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:108 Strandskyddet i praktiken. Slutrapport från Strandskyddsdelegationen nationell arena för samverkan
Medverkande :
Ordförande : Lärke Johns, direktör, fr.o.m. 2013-03-07 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Håkan Brynielsson, regiondirektör, fr.o.m. 2015-02-09 t.o.m. 2015-04-07
Ledamot : Kerstin Cederlöf, fr.o.m. 2015-10-12 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Bengt Germundsson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Gunilla Glasare, direktör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Mats Green, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-04-28 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Chris Heister, landshövding, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Gustaf Hoffstedt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-02-08
Ledamot : Bengt Kjellson, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Mikael Stamming, utvecklingsdirektör, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Maria Söderberg, kommunalråd, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Bertil Törsäter, regionutvecklingsdirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-02-08
Ledamot : Janna Valik, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Jan-Olov Westerberg, överintendent, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Maria Ågren, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-03-29
Ledamot : Sven-Erik Österberg, landshövding, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Johan Anderson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ann-Sofie Eriksson, sektionschef, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ivar Frostenson, kansliråd, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Lena Johansson, bitr. chefsjurist, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-02-18
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-10-11
Huvudsekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-04-01 t.o.m. 2013-10-20
Huvudsekreterare : Patrik Åkesson, fr.o.m. 2013-11-15 t.o.m. 2014-08-17
Sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-03-18
Sekreterare : Olof Ekström, fr.o.m. 2015-07-01 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Johanna Ersborg, fr.o.m. 2014-04-07 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Mikael Grinbaum, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-08-31
Sekreterare : Anna Hedman, fr.o.m. 2014-09-22 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Björn Raunio, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Björn Raunio, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2014-09-10
Sekreterare : Eveline Savik, fr.o.m. 2014-04-07 t.o.m. 2016-01-17
Sekreterare : Richard Sigray, fr.o.m. 2013-03-11 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Patrik Åkesson, fr.o.m. 2013-04-15 t.o.m. 2013-11-14
Biträdande sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2013-05-13 t.o.m. 2013-06-30
Biträdande sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2013-12-31
Biträdande sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2013-06-01 t.o.m. 2014-01-31
Biträdande sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2015-01-31
Biträdande sekreterare : Mikael Grinbaum, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2013-12-31
Biträdande sekreterare : Julia Liljegren, fr.o.m. 2013-05-13 t.o.m. 2013-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:108 Strandskyddet i praktiken [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman