Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jonas Westin

Sök kontaktuppgifter till Jonas Westin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jonas Westin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jonas Westin medverkat i:

Utredningen om fossiloberoende fordonsflotta (N 2012:05) [ Avslutad 2013 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om fossiloberoende fordonsflotta (N 2012:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-07-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:78
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:84 Fossilfrihet på väg - Del 1 och 2
Medverkande :
Särskild utredare : Johansson Thomas B., fr.o.m. 2012-07-05 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Jessica Alenius, vice vd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Eva Alfredsson, analytiker, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Agnetha Alriksson, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Stefan Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Svante Axelsson, kanslichef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Christian Azar, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2012-12-16
Sakkunnig : Henrik Dahlsson, fordonsgasansvarig, fr.o.m. 2013-10-22 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anna Dubois, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Michelle Ekman, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-10-21
Sakkunnig : Viktor Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Hillevi Hejenstedt, rättslig expert, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-04-30
Sakkunnig : Elisabet Idar Angelov, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-05 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Mikael Johannesson, tf. enhetschef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Bengt Kriström, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Per Kågeson, professor, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Martin Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anders Lewald, enhetschef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Lars Nilsson, E miljödirektör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Fredrik Odelram, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Martin Palm, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Hans Pettersson, G ämnesråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anders Roth, miljöchef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Eva Sunnerstedt, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Ebba Tamm, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anna Wallentin, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Henrik Wingfors, jur.kand., fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Huvudsekreterare : Per Kågeson, fr.o.m. 2012-07-05 t.o.m. 2013-10-09
Sekreterare : Hillevi Hejenstedt, rättslig expert, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Lina Jonsson, fr.o.m. 2012-09-04 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Jonas Westin, fr.o.m. 2012-09-17 t.o.m. 2013-10-31
Kristina Holmgren, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-10-31
Olle Hådell, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-12-16
Håkan Johansson, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-12-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:84 Fossilfrihet på väg [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman