Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Joakim Evertson

Sök kontaktuppgifter till Joakim Evertson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Joakim Evertson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Joakim Evertson medverkat i ( 2 st. ):

Näringslivets roll inom totalförsvaret samt försörjningstrygghet i fråga om försvarsmateriel (Fö 2018:01) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Näringslivets roll inom totalförsvaret samt försörjningstrygghet i fråga om försvarsmateriel (Fö 2018:01)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-07-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:64
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:51 Näringslivets roll inom totalförsvaret
Medverkande :
Särskild utredare : Elisabeth Nilsson, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Tomas Ahlberg, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Kristina Ekengren, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-05-16
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2019-06-03 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Victor Hagstedt, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Catharina Hallström, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Åsa Hernerud, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-03-31
Sakkunnig : Lucien Herly, kansliråd, fr.o.m. 2019-05-17 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Johan Sjöberg, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-12-01
Sakkunnig : Ida Stjernberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-17 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Niklas Alm, strategichef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Tobias Bergkvist, bitr. chefsjurist, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Helena Carell, säkerhetschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Annika Elmgart, enhetschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Joakim Evertson, chef enheten beredskap, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Camilla Fagerberg Littorin, länsråd, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Gustaf Fahl, teknisk direktör, fr.o.m. 2019-03-11 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Tomas Fransson, säkerhetschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Marie Holmberg, chef ledningsstaben, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-03-10
Expert : Li Jansson, brandchef, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Karl Lallerstedt, policyansvarig, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Maria Lundin, utredare, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Anna Karin Lönnheden, försvarsjurist, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Karin Morild, råd, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Gabor Nagy, avdelningschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Fredrik Olofsson, jurist, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Markus Planmo, expert, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Caroline Reuterskiöld Wall, chefsjurist, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Roland Sandelin, projektledare, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Johanna Sandwall, enhetschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Harald Svensson, chefsekonom, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Matilda Tidlund, koncernsäkerhetschef, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Hanna Warmark, sakkunnig, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Malin Wester, rådgivare, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Åsa Åhlén Hagman, projektledare, fr.o.m. 2018-12-07 t.o.m. 2019-12-01
Expert : Anna Öhman, beredskapshandläggare, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-12-01
Huvudsekreterare : Patrik Asplund, kansliråd, fr.o.m. 2019-06-03 t.o.m. 2019-12-14
Sekreterare : Martin Allard, principalkonsult, fr.o.m. 2018-12-01 t.o.m. 2019-12-01
Sekreterare : Nina Hellstrand Nordengren, jurist, fr.o.m. 2018-09-24 t.o.m. 2019-11-20
Sekreterare : Christina Wilén, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-01 t.o.m. 2019-08-24
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:51 Näringslivets roll inom totalförsvaret [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om civilt försvar (Ju 2018:05) [ Avslutad 2021 ]
Utredningen om civilt försvar (Ju 2018:05)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-08-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:79 och dir. 2019:98
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Uppdraget beräknas vara slutfört senast den 1 mars 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Barbro Holmberg, f.d. landshövding, fr.o.m. 2019-05-06 t.o.m. 2021-03-01
Särskild utredare : Barbro Holmberg, f.d. landshövding, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Taha Alexandersson, stf. krisberedskapschef, fr.o.m. 2019-09-10
Joakim Evertson, enhetschef, fr.o.m. 2019-09-10
Stefan Hector, enhetschef, fr.o.m. 2019-11-07
Mikael Holmer, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Martin Lundin, kommissarie, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2019-11-06
Catrin Molander, enhetschef, fr.o.m. 2019-09-10
Minna Nyman, avdelningschef, fr.o.m. 2020-05-27
Göran Nyqvist, kommissarie, fr.o.m. 2019-09-10
Per-Erik Nyström, nationell dricksvattensamordnare, fr.o.m. 2019-09-10
Christer Sandell, tf. avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-05-26
Anna Wibom, projektledare, fr.o.m. 2019-09-10
Åsa Åhlén Hagman, handläggare, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Daniel Bergvall, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-08-16
Sakkunnig : Kristina Bram, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-20
Sakkunnig : Adrienne Coyet Folke, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Henrik Engvall, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Håkan Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-27 t.o.m. 2020-05-10
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Karolina Gustafson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2020-10-29
Sakkunnig : Julia Hagberg, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-17
Sakkunnig : Sara Jendi Linder, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-05-26
Sakkunnig : Stefan Karlsson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Sofia Knapp, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Karolina Lemoine, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Erik Lenntorp, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Åsa Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Kierstin Petersson Grawé, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-10
Sakkunnig : Anita Wetterlöf Ajaxon, ämnesråd, fr.o.m. 2019-11-06
Expert : Camilla Asp, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Ann-Sofie Eriksson, sektionschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Carl Fredrik Graf, landshövding, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Gabor Nagy, avdelningschef, fr.o.m. 2019-09-10
Expert : Minna Nyman, avdelningschef, fr.o.m. 2020-05-27
Sekreterare : Magnus Dyberg-Ek, samordningsansvarig, fr.o.m. 2019-05-06 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Magnus Dyberg-Ek, samordningsansvarig, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Tommy Forsell, utskottshandläggare, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Tommy Forsell, handläggare, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Liv Hammargren, utvärderare, fr.o.m. 2019-08-12 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Leif Isberg, fd. länsexpert, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2020-10-31
Sekreterare : Maria Kaiser, föredragande, fr.o.m. 2019-08-12 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Maria Kaiser, föredragande, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2021:25 Struktur för ökad motståndskraft [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman