Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jesper Thiborg

Sök kontaktuppgifter till Jesper Thiborg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jesper Thiborg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jesper Thiborg medverkat i:

Idrottsstödsutredningen (Ku 2007:03) [ Avslutad 2008 ] [ Bitr. sekreterare ]
Idrottsstödsutredningen (Ku 2007:03)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:135
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Tomas Peterson, professor, fr.o.m. 2007-03-19 t.o.m. 2008-06-04
Sakkunnig : Tomas Johansson, ämnesråd, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Mattias Claesson, avdelningschef, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Anna Jansson, medicine doktor, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Stefan Lindeberg, ordförade, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Birgitta Ljung, organisationskonsult, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Per Nilsson, generaldirektör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Cecilia Sjölander, utredare, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Ola Stadler, statistiker, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Kerstin Twengström, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-06-04
Expert : Keneth Wising, departementssekretarare, fr.o.m. 2007-05-16 t.o.m. 2008-06-04
Sekreterare : Johan Norberg, fr.o.m. 2007-04-01 t.o.m. 2008-05-31
Bitr. sekreterare : Isabella Grujoska, fr.o.m. 2007-05-08 t.o.m. 2008-05-31
Biträdande sekreterare : Jesper Thiborg, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2008-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2006:135 Utvärdering av statens stöd till idrotten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman