Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jenny Isaksson

Sök kontaktuppgifter till Jenny Isaksson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jenny Isaksson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jenny Isaksson medverkat i ( 2 st. ):

Kommittén för Radio och TV i allmänhetens tjänst (Ku 2003:01) [ Avslutad 2005 ] [ Bitr. sekreterare ]

Kommittén för Radio och TV i allmänhetens tjänst (Ku 2003:01)


Beteckning : Ku 2003:01
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-13
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-10-09
Direktiv för kommittén, se dir. 2003:119 och dir. 2004:67
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Johansson, Bengt K Å, fr.o.m. 2003-10-13 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Dinamarca, Rossana, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Kihlström, Dan, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Krantz, Tobias, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Larsson, Ewa, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Nilsson, Annika, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Olauson, Erland, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Olsson, Kent, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Sellén, Birgitta, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Arvas Olsson, Filippa, fr.o.m. 2003-12-02 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Eriksson, Ann-Jeanette, fr.o.m. 2003-12-02 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Finnström, Åsa, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Fredriksson, Gabriella, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-02-29
Expert : Lisskar-Dahlgren, Eva, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Storck, Cissi, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-01-31
Huvudsekreterare : Khakee, Carin, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-09-30
Huvudsekreterare : Selin, Henrik, fr.o.m. 2004-05-01 t.o.m. 2005-01-31
Bitr. sekreterare : Isaksson, Jenny, fr.o.m. 2004-01-12 t.o.m. 2005-01-31
Bitr. sekreterare : Larsson, Göran, fr.o.m. 2004-01-19 t.o.m. 2005-01-31

Rapporter

SOU 2005:1Radio och TV i allmänhetens tjänst – Riktlinjer för en ny tillståndsperiod
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen för översyn av Kungl. biblioteket, dess verksamhet och arbetsformer (U 2002:11) [ Avslutad 2003 ] [ Bitr. sekreterare ]

Utredningen för översyn av Kungl. biblioteket, dess verksamhet och arbetsformer (U 2002:11)


Beteckning : U 2002:11
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2004-03-05
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-12-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:156 och dir. 2003:124
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Stenqvist, Gunnel, fr.o.m. 2002-12-20
Bitr. sekreterare : Isaksson, Jenny, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-01-17
Assistent : Nyström, Cahtarina, fr.o.m. 2003-04-11 t.o.m. 2004-01-16

Rapporter

SOU 2003:129KB – ett nav i Kunskapssamhället. Kungl. biblioteket – Sveriges nationalbibliotek. Verksamhet och vissioner
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:129 KB – ett nav i kunskapssamhället [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman