Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jarl Forstén

Sök kontaktuppgifter till Jarl Forstén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jarl Forstén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jarl Forstén medverkat i:

Kärntekniktillsynskommittén (M 1994:02) [ Avslutad 1996 ] [ Ledamot ]
Kärntekniktillsynskommittén (M 1994:02)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1994:21.
Utredningen har avgett :
SOU 1996:73 Kärnteknisk tillsynsverksamhet - En granskning Swedish Nuclear Regulatory Activities. Volume 1- An Assessment
SOU 1996:74 Kärnteknisk verksamhet - Beskrivningar Swedish Nuclear Regulatory Activities. Volume 2 - Descriptions. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Olof Söderberg, överdirektör, fr.o.m. 1994-09-19 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Robert M. Bernero, direktör, fr.o.m. 1995-05-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Annick Carnino, direktör, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Jörgen Firing, säkerhetsdirektör, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Jarl Forstén, professor, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Oskar Nordland, S kapten, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Einar Ottne, direktör, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Annie Sugier, direktör, fr.o.m. 1995-04-01 t.o.m. 1996-05-31
Sakkunnig : Lars Ekecrantz, sakkunnig, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-08-31
Expert : Mikael Jensen, fysiker, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-08-31
Expert : Bengt Pettersson, G överingenjör, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-08-31
Sekreterare : Ann-Katrin Eriksdotter, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-01-01 t.o.m. 1996-09-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman