Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Janeric Reyier

Sök kontaktuppgifter till Janeric Reyier på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Janeric Reyier

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Janeric Reyier medverkat i:

Transportstyrelseutredningen (N 2007:05) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Transportstyrelseutredningen (N 2007:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:105, dir. 2008:45 och dir. 2008:140
Lokal : Karlavägen 102, 102 33 STOCKHOLM
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Staffan Widlert, fr.o.m. 2007-07-19 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Pia Berglund, byrådirektör, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2007-10-14
Expert : Ellika Eriksson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Maria Gelin, chef, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Jacob Gramenius, chef, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Lars Henricson, utredare, fr.o.m. 2008-06-12 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Rune Lindberg, chef, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-06-11
Expert : Astrid Nensén Uggla, ämnesråd, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Per Nordström, ställföreträdande sjösäkerhetsdirektör, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Charlotte Ottosson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Janeric Reyier, avdelningschef, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Jan Stålhandske, chefsjurist, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Per Öhgren, trafiksäkerhetsexpert, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Huvudsekreterare : Lars Hellsvik, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Bengt Magnusson, fr.o.m. 2007-09-17 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Rune Lindberg, järnvägsdirektör, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Marie Lindström, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Stefan IT-chef Rising, fr.o.m. 2008-10-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Tommy Spångö, ekonomichef, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman