: : :

Medverkande i utredning : Ingemar Langemar

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Ingemar Langemar

Utredning som Ingemar Langemar medverkat i:

11 september-utredningen (Ju 2001:13) [ Avslutad 2003 ]

11 september-utredningen (Ju 2001:13)


Beteckning : Ju 2001:13
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2004-02-27
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2001-12-20
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:120 och dir. 2002:134
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Munck, Johan, fr.o.m. 2001-12-20 t.o.m. 2003-03-31
Expert : Mårtensson, Katja, fr.o.m. 2002-05-28 t.o.m. 2003-03-31
Andersson, Marianne, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Bolin, Anna, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2002-12-08
Carnerö, Åke, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Granbom, Karin, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2003-03-31
Johansson, Märta, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Jóhannesson, Berit, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Landerholm, Henrik, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Langemar, Ingemar, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Persson, Katarina, fr.o.m. 2002-04-18 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Stiber Strömgren, Thomas, fr.o.m. 2002-02-06 t.o.m. 2003-04-30

Rapporter

SOU 2003:32Vår beredskap efter den 11 september
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Dir. 2001:120
Dir. 2002:134
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:32 Vår beredskap efter den 11 september [ pdf |Paragraftecken ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman