Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ingela Dragstedt Danielsson

Sök kontaktuppgifter till Ingela Dragstedt Danielsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ingela Dragstedt Danielsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ingela Dragstedt Danielsson medverkat i ( 2 st. ):

Siepsutredningen (SB 2007:01) [ Avslutad 2007 ] [ Sekreterare ]

Siepsutredningen (SB 2007:01)


Beteckning : SB 2007:01
Departement : Statsrådsberedningen
Senast ändrad : 2008-02-22
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-06-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:96
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Kleen, Peter, fr.o.m. 2007-06-29
Sekreterare : Dragstedt Danielsson, Ingela, fr.o.m. 2007-08-15

Rapporter

SOU 2007:109Vägval för Sieps. En översyn av Svenska institutet för Europapolitiska studier
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Organisationskommittén för ett samverkanscenter i Kramfors för katastrof- och fredsinsatser (UD 2002:04) [ Avslutad 2002 ] [ Sekreterare ]
Organisationskommittén för ett samverkanscenter i Kramfors för katastrof- och fredsinsatser (UD 2002:04)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-05-02
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:62
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Michael Sahlin, ambassadör, fr.o.m. 2002-05-02
Huvudsekreterare : Maikki Lemne, kansliråd, fr.o.m. 2002-06-22 t.o.m. 2002-10-31
Sekreterare : Ingela Dragstedt Danielsson, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-01 t.o.m. 2002-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman