Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Heléne Dahl

Sök kontaktuppgifter till Heléne Dahl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Heléne Dahl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Heléne Dahl medverkat i:

Arbetsgrupp med uppgift att kartlägga personalförsörjning och utbildningsbehov inom äldreomsorgen (S 1998:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2000 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp med uppgift att kartlägga personalförsörjningoch utbildningsbehov inom äldreomsorgen (S 1998:D)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-06-18
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport Personalförsörjning och kompetensfrågor inom äldreomsorgen och äldrevård
Medverkande :
Ordförande : Margareta Foyer, departementsråd, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Kerstin Ahlsén, sekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Yvonne Ahlström, ombudsman, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Ingrid Bengtsson-Rijavec, kansliråd, fr.o.m. 1998-06-01 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Agneta Bygdell, förbundsordförande, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Heléne Dahl, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Barbro Emriksdotter, projektledare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Kenneth Ennefors, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Evy Eriksson, ombudsman, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Charlotta Gustafsson, departementsråd, fr.o.m. 1999-12-01
Ledamot : Lars-Åke Henriksson, ombudsman, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Kristina Jennbert, sekreterare, fr.o.m. 1998-06-01 t.o.m. 1999-04-14
Ledamot : Susanna Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Inga-Britt Lindström, förbundsordförande, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Inger Lundqvist, utredare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Carin Lyckéus, ombudsman, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Helene Rånlund, departementssekreterare, t.o.m. 1999-07-31
Ledamot : Johannes Sjögren, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Ledamot : Niklas Sjölin, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-12-01
Sekreterare : Helena Axestam, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-06-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman