Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hanna Schmidt

Sök kontaktuppgifter till Hanna Schmidt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hanna Schmidt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Hanna Schmidt medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen om inhyrning och företrädesrätt till återanställning (A 2013:01) [ Avslutad 2014 ] [ Ledamot ]
Utredningen om inhyrning och företrädesrätt till återanställning (A 2013:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-01-17
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:1 och dir. 2013:114
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:55 Inhyrning och företrädesrätt till återanställning
Medverkande :
Särskild utredare : Carina Gunnarsson, fr.o.m. 2013-01-17 t.o.m. 2013-12-01
Särskild utredare : Eskil Wadensjö, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Mira Hjelm Östh, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Sofie Lagerstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Gustaf Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-24 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2013-09-23
Ledamot : Kent Ackholt, ombudsman, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Niklas Beckman, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Lise Donovan, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Helena Larsson, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Tommy Larsson, arbetsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Jenny Rosenbaum, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Hanna Schmidt, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Gabriella Sebardt, förbundsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Sekreterare : Inger Andersson, fr.o.m. 2013-03-11 t.o.m. 2014-09-08
Biträdande sekreterare : Stina Petersson, fr.o.m. 2014-01-27 t.o.m. 2014-03-26
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:55 Inhyrning och företrädesrätt till återanställning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om översyn av regelverket kring tvister i samband med uppsägning (A 2011:04) [ Avslutad 2012 ] [ Ledamot ]
Utredningen om översyn av regelverket kring tvister i samband med uppsägning (A 2011:04)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-09-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:76
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:62 Uppsägningstvister - En översyn av regelverket kring tvister i samband med uppsägning av arbetstagare
Medverkande :
Särskild utredare : Jonas Malmberg, fr.o.m. 2011-09-15 t.o.m. 2012-09-28
Expert : Hanna Björknäs, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-03 t.o.m. 2012-09-28
Expert : Sofie Lagerstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-03 t.o.m. 2012-09-28
Expert : Oskar Nordström Skans, docent, fr.o.m. 2011-10-03 t.o.m. 2012-09-28
Expert : Martin Söderström, ämnesrådet, fr.o.m. 2012-04-30 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Niklas Beckman, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Anders Fogelberg, arbetsmarknadsexpert, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Ingemar Hamskär, chefsjurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Helena Larsson, jurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Sofie Rehnström, jurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Hanna Schmidt, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Ledamot : Johanna Torstensson, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2012-09-28
Sekreterare : Lina Zettergren, fr.o.m. 2011-10-03 t.o.m. 2012-10-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om översyn av kraven för F-skatt m.m. (Fi 2007:10) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om översyn av kraven för F-skatt m.m. (Fi 2007:10)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-08-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:116 och dir. 2008:23
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:76 F-skatt åt flera - slutbetänkande
Medverkande :
Särskild utredare : Christer Sjödin, fr.o.m. 2007-08-09 t.o.m. 2008-07-04
Expert : Håkan Alm, fr.o.m. 2007-11-05
Expert : Pia Blank Törnroos, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Nils-Fredrik Carlsson, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Jacqueline Deniz-Kiviharju, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Ann Düring, fr.o.m. 2007-11-05 t.o.m. 2008-03-09
Expert : Helle Ellehöj, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Samuel Engblom, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Anders Fogelberg, fr.o.m. 2008-03-10
Expert : Annika Fritsch, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Lars Gellner, fr.o.m. 2007-11-05
Expert : Ingemar Göransson, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Kent Ivarsson, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Claes-Mikael Jonsson, fr.o.m. 2007-11-05
Expert : Elisabeth Lane, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Lena Maier Söderberg, fr.o.m. 2008-03-20
Expert : Robert Nilsson, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Kerstin Nyquist, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Urban Rydin, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Hanna Schmidt, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Elisabeth Sheikh, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : Fredrik von Unge, fr.o.m. 2007-09-25
Expert : John Wahlstedt, fr.o.m. 2007-09-25 t.o.m. 2008-03-19
Sekreterare : Carina Ferm Brodén, fr.o.m. 2007-08-20 t.o.m. 2008-07-20
Sekreterare : Birgitta Törnered, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-07-06
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:76 F-skatt åt flera [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman