: : :

Medverkande i utredning : Hanna Lagercrantz

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Hanna Lagercrantz

Utredning som Hanna Lagercrantz medverkat i:

Rymdstrategiutredningen (U 2014:10) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]

Rymdstrategiutredningen (U 2014:10)


Beteckning : U 2014:10
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2016-11-03
Status : Avslutad 2015 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2014-04-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:57 och dir. 2015:42
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Skogö, Ingemar, fr.o.m. 2014-04-10 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Andersson, Christer, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Arnberg, Erik, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Bogdanovic, Goran, fr.o.m. 2015-01-20 t.o.m. 2015-05-31
Expert : Eliasson, Lars, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Jennerholm, Mathias, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-01-20
Expert : Lagercrantz, Hanna, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Möller, Peter, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Nilsson, Stefan, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Shah, Dharmesh, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Thundborg, Annika, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Wilén, Christina, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Sekreterare : Larsson, Thorwald, fr.o.m. 2014-06-02 t.o.m. 2015-08-31

Rapporter

SOU 2015:75En rymdstrategi för nytta och tillväxt
Källa : Sveriges riksdag
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:75 En rymdstrategi för nytta och tillväxt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman