Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hanna Asp

Sök kontaktuppgifter till Hanna Asp på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hanna Asp

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Hanna Asp medverkat i:

Utredningen om nytt tandvårdsstöd för vuxna (S 2005:08) [ Avslutad 2007 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om nytt tandvårdsstöd för vuxna (S 2005:08)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-12-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:136 och dir. 2006:112
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:27 Stöd till hälsobefrämjande tandvård
SOU 2006:71 Stöd till hälsobefrämjande tandvård del 2
SOU 2007:19 Friskare tänder - till rimliga kostnader
Medverkande :
Särskild utredare : Curt Malmborg, generaldirektör, fr.o.m. 2005-12-01
Sakkunnig : Hanna Asp, rättssakkunnig, fr.o.m. 2005-12-19 t.o.m. 2006-11-30
Sakkunnig : Ulrica Dyrke, kansliråd, fr.o.m. 2006-12-14
Sakkunnig : Karin Lewin, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-12-14
Sakkunnig : Torkel Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-12-19
Sakkunnig : Helena Santesson Kurti, kansliråd, fr.o.m. 2005-12-19
Expert : Urban Allard, övertandläkare, fr.o.m. 2005-12-19
Expert : Pia Andersson, universitetslektor, fr.o.m. 2006-01-30
Expert : Jan Håkansson, övertandläkare, fr.o.m. 2005-12-19
Expert : Bo Lindblom, avdelningschef, fr.o.m. 2006-09-13
Expert : Christer Lindblom, utvecklingschef, fr.o.m. 2005-12-19
Expert : Tobias Nilsson, D departementssekreterare, fr.o.m. 2005-12-19 t.o.m. 2006-10-03
Expert : Stig Orustfjord, försäkringsdirektör, fr.o.m. 2006-09-13
Sekreterare : Mårten Hultin, fr.o.m. 2006-02-15 t.o.m. 2007-03-15
Sekreterare : Pontus Johansson, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2006-02-28
Sekreterare : Albin Kainelainen, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2006-07-09
Sekreterare : Lars Olsson, fr.o.m. 2005-12-15 t.o.m. 2007-03-23
Sekreterare : Roger Pettersson, fr.o.m. 2006-08-21 t.o.m. 2007-03-09
Sekreterare : Birgitta Rosengren, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2007-03-15
Sekreterare : Sofia Wallström, fr.o.m. 2005-12-15 t.o.m. 2007-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman