: : :

Medverkande i utredning : Göran Nordström

Sök kontaktuppgifter till Göran Nordström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Göran Nordström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Göran Nordström medverkat i:

Arbetsgruppen för översyn av framtida inriktning och administration av statens stöd till friluftslivet och främjandeorganisationerna (Ku 1999:B) [ Avslutad 1999 ] [ Sakkunnig ]

Arbetsgruppen för översyn av framtida inriktning och administration av statens stöd till friluftslivet och främjandeorganisationerna (Ku 1999:B)


Beteckning : Ku 1999:B
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2000-03-13
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-07-08
Direktiv för arbetsgruppen, se bilaga till protokoll 1999-07-08 § 132,Dnr Ku 1999/2182/IFU
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Hallbäck, Thore, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Bystedt, Ulla, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-10-11
Ledamot : Håkansson, Ingela, fr.o.m. 1999-10-12 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Wising, Keneth, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Blom, Hugo, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Karlsson, Eva, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Molin, Roger, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Nordström, Göran, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Norgren, Olle, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Rydahl, Lena, fr.o.m. 1999-10-12 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Tranquist, Johan, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Zettersten, Gunnar, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31
Sekreterare : Eurenius, Birgitta, fr.o.m. 1999-06-28 t.o.m. 1999-12-31

Rapporter

Ds 1999:78Statens stöd till friluftsliv och främjandeorganisationer – slutrapport
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 1999:78 Statens stöd till friluftsliv och främjandeorganisationer [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman