Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Frida Ashbourne

Sök kontaktuppgifter till Frida Ashbourne på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Frida Ashbourne

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Frida Ashbourne medverkat i:

Kommissionen för jämlik hälsa (S 2015:02) [ Avslutad 2017 ] [ Assistent ]
Kommissionen för jämlik hälsa (S 2015:02)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-06-04
Direktiv för kommissionen, se dir. 2015:60 och dir. 2017:17
Lokal : Karlavägen 100. Postadress: Garnisonen, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 10 00
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:55 Det handlar om jämlik hälsa - Utgångspunkter för kommissionens vidare arbete
SOU 2017:4 För en god och jämlik hälsa. En utveckling av det folkhälsopolitiska ramverket
SOU 217:47 Nästa steg på vägen mot en mer jämlik hälsa - Förslag för ett långsiktigt arbete för en god och jämlik hälsa
Medverkande :
Ordförande : Olle Lundberg, professor, fr.o.m. 2015-06-04 t.o.m. 2017-10-31
Ledamot : Maria Albin, docent, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Åke Bergmark, professor, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Laura Hartman, docent, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Margareta Kristenson, professor, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Ingvar Nilsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2015-08-24 t.o.m. 2016-12-22
Ledamot : Per Nilsson, rektor, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Anna Sjögren, docent, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Ing-Marie Wieselgren, projektchef, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Denny Vågerö, professor, fr.o.m. 2015-08-24
Ledamot : Per-Olof Östergren, professor, fr.o.m. 2015-08-24
Ninos /L Maraha
Lars /C Weinehall
Jessika /V Svensson
Cecilia /M Widegren
Anna-Lena /S Sörenson
Stefan /M Nilsson
Anders /KD Andersson
Christina /SD Östberg
Sekreterare : Anna Balkfors, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2017-10-31
Sekreterare : Magdalena Brasch, fr.o.m. 2015-10-05 t.o.m. 2017-10-31
Sekreterare : Jakob Larsson, fr.o.m. 2015-08-10 t.o.m. 2017-10-31
Sekreterare : Helena Månsson, fr.o.m. 2016-06-07 t.o.m. 2017-05-21
Sekreterare : Petra Mårselius, fr.o.m. 2015-10-12 t.o.m. 2017-04-07
Sekreterare : Elin Sandberg, fr.o.m. 2017-03-01 t.o.m. 2017-06-02
Assistent : Frida Ashbourne, fr.o.m. 2016-06-08 t.o.m. 2016-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman