Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Eva Debels

Sök kontaktuppgifter till Eva Debels på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Eva Debels

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Eva Debels medverkat i ( 2 st. ):

2020 års valutredning (Ju 2020:08) [ Avslutad 2021 ] [ Expert ]
2020 års valutredning (Ju 2020:08)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-03-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:30, 2021:75
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 17 december 2021.
Medverkande :
Ordförande : Lena Hjelm-Wallén, tid. statsråd och vice statsminister, fr.o.m. 2020-03-26 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Daniel Andersson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Martin Andreasson, kanslichef, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Lars Bryntesson, regionpolitiker, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Ida Drougge, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Annika Eclund, fd. riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-02-09
Ledamot : Bruno Kaufmann, journalist, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Magnus Kolsjö, förbundsordförande, fr.o.m. 2021-02-10 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Fredrik Lindahl, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Erik Ottosson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Michael Rubbestad, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Per Schöldberg, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Ledamot : Mia Sydow Mölleby, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-12-15
Sakkunnig : Paula Blomqvist, ämnesråd, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Sakkunnig : Golshanak Fatahian, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Åsa Ahl, gruppchef, fr.o.m. 2020-10-14 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Anna Blomberg, funktionschef, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-09-09
Expert : Eva Debels, kanslichef, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Linda Escar, bitr. enhetschef, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2020-10-13
Expert : Martin Lidhamn, handläggare, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Anna Nyqvist, kanslichef, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Cecilia Persson, kanslichef, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Lars-Åke Ström, jurist, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2020-09-20
Expert : Jan Teorell, professor, fr.o.m. 2020-05-06 t.o.m. 2021-12-15
Expert : Ulrica Åsberg, länsjurist, fr.o.m. 2021-09-10 t.o.m. 2021-12-15
Sekreterare : Kristina Lemon, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2020-04-20 t.o.m. 2021-12-17
Sekreterare : Lars-Åke Ström, f.d. kammarrättsråd, fr.o.m. 2020-09-21 t.o.m. 2021-01-28
Sekreterare : Lars-Åke Ström, f.d. kammarrättsråd, fr.o.m. 2021-01-29 t.o.m. 2021-03-31
Sekreterare : Lars-Åke Ström, f.d. kammarrättsråd, fr.o.m. 2021-04-01 t.o.m. 2021-10-15
Sekreterare : Lars-Åke Ström, f.d. kammarrättsråd, fr.o.m. 2021-10-16 t.o.m. 2021-12-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen (N 1999:03) om frivillig jämställdhetsmärkning av produkter och tjänster [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Utredningen (N 1999:03) om frivillig jämställdhetsmärkning av produkter och tjänster
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-02-18
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:13
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Eriksson, fr.o.m. 1999-10-15 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Ingolf Berg, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Ulrika Dackeby, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Eva Debels, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Åsa Edman, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Ulf Esbro, fr.o.m. 2002-02-18 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Päivi Gäng, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Olle Ingemarsson, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Britten Lagerkvist-Tranströmer, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Ingrid Persson, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Morgan Pettersson, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Agneta Stark, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-02-11
Expert : Eberhard Stüber, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Kent Svärd, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Sven Thiberg, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Expert : Lars Waldner, fr.o.m. 2000-10-06 t.o.m. 2002-03-31
Huvudsekreterare : Eva Schömer, fr.o.m. 2000-04-01 t.o.m. 2002-05-16
Bitr. sekreterare : Kerstin Sjeldrup, fr.o.m. 2000-01-10 t.o.m. 2002-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman