: : :

Medverkande i utredning : Eva Dahlberg

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Eva Dahlberg

Utredning som Eva Dahlberg medverkat i:

Utredningen (Jo 2003:06) om den officiella kontrollen av utsäde i Sverige [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]

Utredningen (Jo 2003:06) om den officiella kontrollen av utsäde i Sverige


Beteckning : Jo 2003:06
Departement : Jordbruksdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-10
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-12-11
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Jonsson, Bo, fr.o.m. 2003-12-11
Sakkunnig : von Schantz, Dag, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Dahlberg, Eva, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Eriksson, Folke, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Hyttring, Jan, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Karltorp, Gunnar, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Rupprecht-Hjort, Monica, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : Sjöblom, Marianne, fr.o.m. 2004-01-19
Expert : von Sydow, Johan, fr.o.m. 2004-01-19
Sekreterare : Högrell, Olle, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-07-15

Rapporter

SOU 2004:72Utsädeskontroll i förändring
Källa : Sveriges riksdag
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:72 Utsädeskontroll i förändring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman