Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Emma Sterky

Sök kontaktuppgifter till Emma Sterky på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Emma Sterky

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Emma Sterky medverkat i ( 10 st. ):

Nationell samordnare för Agenda 2030 (M 2020:02) [ Pågående ] [ Huvudsekreterare ]
Nationell samordnare för Agenda 2030 (M 2020:02)
Departement : Klimat- och näringslivsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-02-20 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:17
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Delredovisning 2022-03-07 M2022/00527 Ett tydligare ledarskap för hållbar utveckling – hur vi med gemensamma krafter kan öka takten i omställningen
SOU 2023:14 Organisera för hållbar utveckling
Slutredovisning 2024-04-10 (KN2024/00828) Omställningen kräver systemförändringar och mobilisering nu!Slutredovisning av den nationella samordnaren för Agenda 2030
Medverkande :
Nationell samordnare : Gabriel Wikström, utvecklingsledare, fr.o.m. 2020-02-20 t.o.m. 2024-03-31
Huvudsekreterare : Emma Sterky, chef, fr.o.m. 2020-04-03 t.o.m. 2024-03-31
Sekreterare : Matilda Ardenfors, utredningschef, fr.o.m. 2022-05-09 t.o.m. 2022-12-31
Sekreterare : Matts-Åke Belin, senior sakkunnig och adjungerad professor, fr.o.m. 2021-08-23 t.o.m. 2021-11-30
Sekreterare : David Collste, forskare, fr.o.m. 2020-08-15 t.o.m. 2022-11-04
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2020-08-19 t.o.m. 2020-11-13
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2020-11-14 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-05-31
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2021-06-01 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Leila El-Sherif Wollheim, journalist och hållbarhetskonsult, fr.o.m. 2022-01-01 t.o.m. 2023-06-02
Sekreterare : Malin Forssell, statsvetare, fr.o.m. 2020-08-10 t.o.m. 2020-11-08
Sekreterare : Malin Forssell, statsvetare, fr.o.m. 2021-02-01 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Malin Forssell, statsvetare, fr.o.m. 2022-01-01 t.o.m. 2022-01-31
Sekreterare : Malin Forssell, statsvetare, fr.o.m. 2022-02-01 t.o.m. 2022-02-28
Sekreterare : Malin Forssell, statsvetare, fr.o.m. 2022-03-01 t.o.m. 2022-06-30
Sekreterare : Kristin Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-09-15 t.o.m. 2021-11-30
Sekreterare : Kristin Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-12-01 t.o.m. 2022-06-30
Sekreterare : Matilda Jonung, senior internationell rådgivare, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-02-28
Sekreterare : Emma Wallin, revisionsdirektör, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-02-28
Sekreterare : Hanna Zetterberg, kommunikationskonsult, fr.o.m. 2020-08-17 t.o.m. 2023-06-06
Assistent : Tilde Krusberg, student, fr.o.m. 2022-11-01 t.o.m. 2023-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2020:17 En nationell samordnare för Agenda 2030 [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2023:14 Organisera för hållbar utveckling [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Tillitsdelegationen (Fi 2016:03) [ Avslutad 2020 ] [ Sekreterare ]
Tillitsdelegationen (Fi 2016:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-06-16
Direktiv för delegationen, se dir. 2016:51, dir. 2017:119, dir. 2019:6 och dir. 2020:49
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:56 Jakten på den perfekta ersättningsmodellen - Vad händer med medarbetarnas handlingsutrymme?
SOU 2018:48 En lärande tillsyn. Statlig granskning som bidrar till verksamhetsutveckling i vård, skola och omsorg
SOU 2018:38 Styra och leda med tillit. Forskning och praktik
SOU 2018:47 Med tillit växer handlingsutrymmet - tillitsbaserad styrning och ledning av välfärdssektorn
SOU 2019:43 Med tillit följer bättre resultat – tillitsbaserad styrning och ledning i staten Politisk handlingskraft i en regeringsnära utvecklingsmiljö
SOU 2020:40 En gemensam utbildning inom statsförvaltningen
Medverkande :
Ordförande : Christina Forsberg, generaldirektör, fr.o.m. 2019-03-29 t.o.m. 2020-06-24
Ordförande : Laura Hartman, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2019-03-28
Ledamot : Shirin Ahlbäck Öberg, docent, fr.o.m. 2019-03-29 t.o.m. 2020-06-24
Ledamot : Emil Broberg, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2020-02-10
Ledamot : Christina Forsberg, generaldirektör, fr.o.m. 2018-09-04 t.o.m. 2019-03-28
Ledamot : Gunilla Hult Backlund, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2020-02-10
Ledamot : Rikard Jermsten, generaldirektör, fr.o.m. 2018-09-04 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Kristina Althoff, enhetschef, fr.o.m. 2019-06-25 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Robin Anderson Boström, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Helena Cantù, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Isabell Carnlöf, utredare, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Johanna Carnö, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-05-08
Expert : Niclas Damm, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Karin Edholm, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-09 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Karin Edin, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-10 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Christina Eklöf, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Thomas Ericson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Christine Feuk, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Inger Gustafsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-05-08
Expert : Jakob Hellman, utvecklingsledare, fr.o.m. 2019-05-09 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Jacob Henriksson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Emma Holstad, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-19 t.o.m. 2020-06-24
Sakkunnig : Kasper Irgens, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Anna Kessling, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Maria Lidström, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Karin Lönnheden, stabschef, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Erik Magnusson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Lars Modig, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Jenny Munkelt, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2018-03-18
Expert : Patrik Olofsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Håkan Olsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Thord Redman, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Tomas Rosenberg, polismästare, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Lars Seger, chefsjurist, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Hanna Sjöberg, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Hampus Strömberg, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Eva Svensson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Torkel Winbladh, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2018-09-09
Expert : Johanna Wockatz, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Huvudsekreterare : Anna Lexelius, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2019-03-11
Huvudsekreterare : Anna Pauloff, tidigare utredningschef, fr.o.m. 2019-04-23 t.o.m. 2020-06-26
Sekreterare : Karin Brandqvist Sundblad, hovrättsassessor, fr.o.m. 2020-04-11 t.o.m. 2020-06-05
Sekreterare : Louise Bringselius, fr.o.m. 2017-01-25 t.o.m. 2018-05-31
Sekreterare : Karin Ekdahl Wästberg, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2019-08-11
Sekreterare : Monica Engström, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2018-04-30
Sekreterare : Pernilla Fexdal, assistent, fr.o.m. 2018-08-13 t.o.m. 2020-05-31
Sekreterare : Mattias Fogelgren, fr.o.m. 2017-04-17 t.o.m. 2020-04-28
Sekreterare : Martin Fransson, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Sekreterare : Kristin Gunnarsson, fr.o.m. 2018-02-01 t.o.m. 2018-06-18
Sekreterare : Lena Hamilton, fr.o.m. 2018-04-16 t.o.m. 2018-05-17
Sekreterare : Kajsa Hanspers, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2017-07-31
Sekreterare : Karin Hååg, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-05-31
Sekreterare : Unni Mannerheim, fr.o.m. 2016-09-05 t.o.m. 2018-06-30
Sekreterare : Ola Norbäck, assessor, fr.o.m. 2019-09-30 t.o.m. 2020-06-26
Sekreterare : Ewa Preston, fr.o.m. 2016-11-15 t.o.m. 2017-08-13
Sekreterare : Johan Quist, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Sekreterare : Emma Sterky, utredningssekreterare, fr.o.m. 2020-01-01 t.o.m. 2020-04-02
Sekreterare : Katarina Wetter Edman, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen Samordnare för unga som varken arbetar eller studerar (U 2015:06) [ Avslutad 2018 ] [ Sekreterare ]
Utredningen Samordnare för unga som varken arbetar eller studerar (U 2015:06)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-06-25
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:70, dir. 2016:82 och dir. 2017:81
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:9 Det handlar om oss - unga som varken arbetar eller studerar
SOU 2018:11 Vårt gemensamma ansvar - för unga som varken arbetar eller studerar
Medverkande :
Särskild utredare/Samordnare : Inger Ashing, fr.o.m. 2015-12-01 t.o.m. 2018-02-28
Sakkunnig : Annika Järemo, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-08-26 t.o.m. 2016-12-31
Sakkunnig : Annika Järemo, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-01-05 t.o.m. 2018-01-15
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2016-08-25
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-01-16 t.o.m. 2018-02-28
Sakkunnig : Tyri Öhman, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Katarina Danielsson, utredare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2016-10-31
Expert : Pontus Ekstedt, avdelningschef, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Åsa Ernestam, fr.o.m. 2016-12-06 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Kristin Harvard, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-03-31 t.o.m. 2018-02-20
Expert : Henrik Jonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2017-03-30
Expert : Annika Remaeus, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Jan Schierbeck, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Eeva Seppälä, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-06 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Esbjörn Åkesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2017-07-05
Expert : Annika Århammar, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Katarina Danielsson, projektkoordinator, fr.o.m. 2016-11-01 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Caroline-Olivia Elgán, verksjurist, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Emma Sterky, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Oscar Svensson, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2018-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om yrkeskrav i äldreomsorg (S 2007:12) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om yrkeskrav i äldreomsorg (S 2007:12)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:155
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:126 I den äldres tjänst. Äldeassistent - ett framtidsyrke
Medverkande :
Särskild utredare : Gösta Jedberger, kommunalråd, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-12-16
Sakkunnig : Andreas Hermansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-27
Sakkunnig : Brittmarie Högberg, ämnesråd, fr.o.m. 2008-02-27
Sakkunnig : Kent Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Kerstin Ahlsén, utredare, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Gert Alaby, projektledare, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Carl Jan Granqvist, professor, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Jan Håkan Hansson, rektor och vd, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Pia Joelsson, vård- och omsorgschef, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Lena Jonasson, ombudsman, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Ylva Malm, undervisningsråd, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Barbro Nordström, chefsläkare, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Sam Sandberg, ordförande, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Bijan Shafiei, ordförande, fr.o.m. 2008-02-27
Expert : Eva Stål Söderberg, förbundsombudsman
Sekreterare : Tomas Agdalen, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Anita Berger, fr.o.m. 2008-01-21 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Niclas Jacobson, fr.o.m. 2008-01-21 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Asta Modig, fr.o.m. 2008-03-08 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Emma Sterky, fr.o.m. 2008-02-27 t.o.m. 2008-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:155 En kompetensreform inom vården och omsorgen om äldre [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:126 I den äldres tjänst – Äldreassistent – ett framtidsyrke [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommunala kompetensutredningen (Fi 2006:04) [ Avslutad 2007 ] [ Expert ]
Kommunala kompetensutredningen (Fi 2006:04)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-04-27
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:47
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:72 Kommunal kompetens i utveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Lorentz Andersson, fr.o.m. 2006-04-27 t.o.m. 2007-09-30
Expert : Lena Dalman, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Åsa Edman, fr.o.m. 2006-08-17 t.o.m. 2007-01-28
Expert : Åsa Ehinger-Berling, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Eva Eklund, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Ellen Hausel Heldahl, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Katarina Höög, fr.o.m. 2006-11-02
Expert : Johan Höök, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Petra Jansson, fr.o.m. 2007-01-29
Expert : Sara Jendi Linder, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Niklas Lundin, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Emma Sterky, fr.o.m. 2006-08-17
Expert : Angela Öst, fr.o.m. 2006-08-17
Sekreterare : Per-Olov Larsson, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Birgitta Törnered, fr.o.m. 2006-08-07 t.o.m. 2007-10-01
Sekreterare : Cecilia Vestman, fr.o.m. 2006-05-15 t.o.m. 2007-10-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2006:47 Frågor om den kommunala kompetensen och kommunal samverkan [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:72 Kommunal kompetens i utveckling [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Delegationen för romska frågor (Ju 2006:10) [ Avslutad 2011 ] [ Expert ]
Delegationen för romska frågor (Ju 2006:10)
Departement : Integrations- och jämställdhetsdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-09-14
Direktiv för delegationen, se dir. 2006:101 och dir. 2009:99
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:55 Romers rätt - en strategi för romer i Sverige
Medverkande :
Ordförande : Maria Leissner, ambassadör, fr.o.m. 2006-12-13 t.o.m. 2010-08-01
Bitr. ordförande : Gunno Gunnmo, fr.o.m. 2008-11-18 t.o.m. 2010-09-02
Ledamot : Hans Caldaras, författare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2009-02-23
Ledamot : Angelina Dimiter-Taikon, fr.o.m. 2009-02-24 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Gunno Gunnmo, länspolismästare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-09-02
Ledamot : Baki Hasan, fr.o.m. 2007-11-06 t.o.m. 2009-02-23
Ledamot : Gösta Johansson, särskild utredare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Christina Johnsson, jur.dr., fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Sejran Menekshe, fr.o.m. 2009-02-24 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Soraya Post, ordförande internationella roma women network, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Sali Resblom, barnskötare, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2007-11-05
Ledamot : Tuula Schwartz, sakkunnig romska frågor, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Charles Westin, professor, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Ledamot : Marian Wydow, sakkunnig romska frågor, fr.o.m. 2007-01-15 t.o.m. 2010-08-01
Sakkunnig : Charlotta Wickman, ämnesråd, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Arjun Bakshi, utredare, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Lena Hammarberg, undervisningsråd, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2008-12-08
Expert : Olle Josephson, avdelningschef, fr.o.m. 2007-02-23 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Lars Do Lindgren, fr.o.m. 2008-12-09 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Katri Linna, ombudsman mot etnisk diskriminering, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Jorge Rivera, projektledare, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Joakim Scheele, projektledare, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Emma Sterky, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Elin Strand, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-12-09 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Bilge Tekin Befrits, fr.o.m. 2008-06-09 t.o.m. 2008-12-08
Expert : Mats Wennerholm, utvecklingschef, fr.o.m. 2008-12-09 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Fredrik Wikström, chef för enheten organisationsstöd, fr.o.m. 2008-12-09 t.o.m. 2010-08-01
Expert : Annika Öquist, utredare, fr.o.m. 2007-02-05 t.o.m. 2010-08-01
Michell Resande Alfredsson, romers riksförbund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Helena Föreningen Andersson, resandefolkets organisation, fr.o.m. 2008-02-14 t.o.m. 2010-08-01
Anneli Resande Aronsen, romers riksförbund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Sali Bogdanov, föreningen lovara i Lund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Lars Romska Demetri, kristna socialdemokrater, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Angelina Romska Dimeter-Taikon, kristna socialdemokrater, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Hillevi Romernas Furtenback, riksförbund (f.d. nodiska zigenarrådet), fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Rosita Riksförbundet Internationella Grönfors, romska och resande kvinnocenter, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Baki Romsk Hasan, kulturförening riksorganisation och center för romsk kulturutveckling (CRKA), fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2008-02-13
Sonny Föreningen Jenfjord, resandefolkets riksorganisation, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Erland Romska Kaldaras, ungdonmsförbundet, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Berisa Romska Kamalj, kulturförening riksorganisation och Center för romsk kulturutveckling, fr.o.m. 2008-02-14 t.o.m. 2010-08-01
Stefano Riksförbundet Kuzhikov, romer i europa, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Floryda Romska Lakatosz, ungdomsförbundet, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Gregor Föreningen Lärlund, lovara i Lund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Sima Föreningen Millon, resandefolkets riksorganisation, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2008-02-13
Stefan Romernas Palison, riksförbund (f.d. nordiska zigernarrådet, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-08-01
Birger Resandefolkets Rosengren, romanoa riksförbund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2008-10-06
Eva Resandefolkets Rosengren, romanoa riksförbund, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2008-10-06
Allan Centralförbundet Roma Schwartz, international, fr.o.m. 2008-02-14 t.o.m. 2010-08-01
Hilda Centralförbundet Roma Svart, international, t.o.m. 2010-08-01
Huvudsekreterare : Ann-Marie Algemo, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2010-02-28
Sekreterare : Marianne (avliden) Håkansson, fr.o.m. 2010-02-01
Sekreterare : Elisabet Idermark, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2010-07-25
Sekreterare : Domino Kai, fr.o.m. 2007-03-15 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Anna-Sofia Quensel, fr.o.m. 2008-04-23 t.o.m. 2010-09-02
Sekreterare : Tiina Ritzén Kievilö, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2009-12-31
Sekreterare : Elin Strand, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Manuel Tan Marti, fr.o.m. 2008-03-17 t.o.m. 2009-12-31
Sekreterare : Ulf Öfverberg, fr.o.m. 2009-02-02 t.o.m. 2010-02-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2010:55 Romers rätt – en strategi för romer i Sverige [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om beslutsformer och förfarande vid indelningsändringar (Fi 2004:03) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen om beslutsformer och förfarande vid indelningsändringar (Fi 2004:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-03-18
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:34
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:128 En lag om Sveriges indelning i län och landsting
Medverkande :
Särskild utredare : Sture Johansson, fr.o.m. 2004-03-18 t.o.m. 2004-12-17
Sakkunnig : Ingrid Backlund, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-12-17
Sakkunnig : BoPer Larsson, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-12-17
Sakkunnig : Björn Sundström, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-12-17
Expert : Eva Bjurman, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-06-27
Expert : Klara Cederlund, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2004-12-17
Expert : Peter Ehn, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-12-17
Expert : Katrin Hollunger Wågnert, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-12-17
Expert : Anna Kessling, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2004-12-17
Expert : Emma Sterky, fr.o.m. 2004-05-05 t.o.m. 2004-10-25
Sekreterare : Emma Mesán, fr.o.m. 2004-04-13 t.o.m. 2004-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:128 En lag om Sveriges indelning i län och landsting [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om översyn av den kommunala revisionen (Fi 2003:09) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen om översyn av den kommunala revisionen (Fi 2003:09)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-10-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:97
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:107 Att granska och pröva ansvar i kommuner och landsting, med bilagan: Den kommunala revisionen - med ansvar för det som räknas på lokal nivå
Medverkande :
Särskild utredare : Peter Persson, fr.o.m. 2003-10-16 t.o.m. 2004-10-29
Sakkunnig : BoPer Larsson, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Sakkunnig : Karin Tengtelius, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Johan Höök, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Eva Olin, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Barbro Rohdin, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Emma Sterky, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Kurt Westerback, fr.o.m. 2004-04-02 t.o.m. 2004-10-29
Expert : Per Ödman, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-29
Peter Ahnfeldt, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Magnus Fagerstedt, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Jane Granström, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Lars Meyer, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Lars Munthers, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Lars-Erik Örsing, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2004-10-29
Sekreterare : Maria Löfgren, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-11-15
Sekreterare : Elisabeth Englund, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-11-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:107 Att granska och pröva ansvar i kommuner och landsting [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Nationalkommittén för Agenda 21 och Habitat (M 2000:02) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Nationalkommittén för Agenda 21 och Habitat (M 2000:02)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-06-15
Direktiv för kommittén, se dir. 2000:48 och dir. 2001:121
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:31 En hållbar framtid i sikte
Medverkande :
Ordförande : Kjell Larsson, statsråd, fr.o.m. 2001-07-01 t.o.m. 2002-04-01
Ordförande : Lars-Erik Lövdén, statsråd, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2001-06-30
Ordförande : Lena Sommestad, statsråd, fr.o.m. 2002-04-02 t.o.m. 2003-04-06
Ersättare : Birgitta Boström, statssekreterare, fr.o.m. 2001-07-01 t.o.m. 2003-04-06
Ersättare : Sören Häggroth, statssekreterare (ersättare för Lövdén, fr.o.m. 2000-09-14 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Inga Berggren, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Annelie Enochson, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Alf Eriksson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Helen Hillar Rosenqvist, led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Kjell Larsson, statsråd (avliden), fr.o.m. 2001-07-01 t.o.m. 2002-10-21
Ledamot : Lars Lindblad, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Lars-Erik Lövdén, statsråd, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Lennart Nilsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Carina Ohlsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Lena Sommestad, statsråd, fr.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Rigmor Stenmark, led. av riksdagen /c, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Ledamot : Jan Strömdahl, landstingspolitiker /v, fr.o.m. 2000-06-15
Ledamot : Yvonne Ångström, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Viveka Bohn, ämnesråd, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Urban Boije af Gennäs, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2002-01-14
Expert : Lars-Göran Engfeldt, ambassadör, fr.o.m. 2001-05-08 t.o.m. 2002-09-30
Expert : Cecilia Halle, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2000-11-06
Expert : Elisabet Hedin, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-11-07 t.o.m. 2001-09-21
Expert : Karin Johanson, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2001-09-21
Expert : Anna Kessling, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-10-10 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Pelle Persson, enhetschef, fr.o.m. 2002-04-18 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Aili Käärik, departementssekretarare, fr.o.m. 2001-05-08 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Stefan Nyström, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2002-01-14
Expert : Mats Segnestam, enhetschef vid SIDA, fr.o.m. 2001-05-08 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Jakob Ström, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Emma Sterky, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2002-10-09
Expert : Lars-Göran Tannerfeldt, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2002-04-17
Expert : Ebba Vallgårda, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2001-10-21
generalsekreterare : Rolf Lindell, departementsråd, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Staffan Bond, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Ingela Bendrot, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Mats Dahlström, fr.o.m. 2001-12-03 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Sabina Dethorey, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Bo Ek, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Ulf Eldblom, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Aleksander Gabelic, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Madeleine Granvik, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Thomas Gustafsson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Magnus Hammar, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Annette Hellström, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2001-12-02
Expert : Marie-Louise Henriksson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Lars Ingelström, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Anna Jonsson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Gunnel Jonsson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Lotta Johansson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2000-12-31
Expert : Pelle Johansson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2001-11-22
Expert : Susanna Kindberg-Laakso, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Britt Kjellberg, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Marianne Kjellén, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Marie Larsson, fr.o.m. 2002-01-15 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Sven-Åke Larsson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Eva Lindberg, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Rebecca Löfgren, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Viktor Morawski, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Anna Nilsson, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Sven Nyberg, fr.o.m. 2001-11-23 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Stefan Nyström, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Katarina Pelin, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Lars Reuterswärd, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Åsa Romson, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Johanna Sandal, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2001-08-31
Expert : Karin Schibbye, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Karin Stenlund, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Inger Strömdahl, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2002-01-14
Expert : Elisabet Söderström, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Göran Tannerfeldt, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Peter Wenster, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Expert : Eva Öresjö, fr.o.m. 2000-11-06 t.o.m. 2003-04-06
Sekreterare : Micael Hagman, sekreterare, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Eva Hedman, sekreterare, fr.o.m. 2000-09-13 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Sophie Ljungberg, sekreterare, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2003-02-03
Sekreterare : Micaela Schulman, sekreterare, fr.o.m. 2000-06-15 t.o.m. 2002-12-01
Bitr. sekreterare : Karin Bradley, studerande, fr.o.m. 2000-06-14 t.o.m. 2000-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:31 En hållbar framtid i sikte [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommundemokratikommittén (Ju 2000:03) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Kommundemokratikommittén (Ju 2000:03)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-11-25
Direktiv för kommittén se, dir. 1999:98, dir. 2001:36 och dir. 2001:75
Lokal : Justitiedepartementet, 103 33 STOCKHOLM, Regeringsgatan 30-32, tel.08-405 37 34 (Mark-Nielsen) 08-405 38 11 (Lantto)
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 mars 2002.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:48 "Att vara med på riktigt - demokratiutveckling i kommuner och landsting" - delbetänkande
SOU 2001:89 "Att tänka efter före - samråd i kommuner och landsting" - delbetänkande
Medverkande :
Ordförande : Peter Persson, kommunalråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Jabar Amin, statsvetare, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Cecilia Dalman Eek, ombudsman, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Carin Högstedt, kommunalråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Sonia Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Kerstin Kristiansson Karlstedt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Eva-Lotta Nilson, organisationschef, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Monica Selin, regionråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Lars Wegendal, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Henrik Westman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Ledamot : Roland Åkesson, kommunalråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Sakkunnig : Marcus Bengtsson, departementsråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Sakkunnig : Maude Edgahr-Wettergren, utvecklingschef, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2001-06-30
Sakkunnig : BoPer Larsson, utvecklingschef, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Sakkunnig : Barbro Rosensvärd, departementsråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Ingrid Backlund, kammarråd, fr.o.m. 2001-10-29 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Daniel Bäckman, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2000-09-06
Expert : Eva Cederholm-Cars, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2001-06-20
Expert : Niclas Falkendal, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2000-06-06 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Håkan Hällman, ämnesråd, fr.o.m. 2001-10-29 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Johan Höök, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-02 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Berit Israelsson, handläggare, fr.o.m. 2000-06-29 t.o.m. 2001-11-30
Expert : Carin Jahn, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2001-11-30
Expert : Iréne Lindén, avdelningschef, fr.o.m. 2001-04-02 t.o.m. 2001-11-30
Expert : Elisabet Ljungberg, pol.lic., fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-02-15
Expert : Sten Ljungdahl, kansliråd, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2001-11-30
Expert : Mirjaliisa Lukkarinen Kvist, fil.kand., fr.o.m. 2000-12-01 t.o.m. 2001-01-31
Expert : Vivan Nilsson, sakkunnig, fr.o.m. 2001-10-29 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Eva Olin, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-07 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Emma Sterky, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-12-18 t.o.m. 2002-04-30
Expert : Björn Sundström, programledare, fr.o.m. 2001-10-29 t.o.m. 2002-04-30
Ingemar Almkvist, fritidspolitiker Älmhults kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Carina Brandt, fritidspolitiker Örebro kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Andreas Falck, fritidspolitiker Värmlands läns lansting, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Mikael Janson, fritidspolitiker Göteborgs kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Mikael Karlsson, fritidspolitiker Växjö kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Helena Koch, fritidspolitiker Täby kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Elin Lundberg, fritidspolitiker Uppsala kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Marianne Molnå, fritidspolitiker Ockelbo kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Fatima Nur, fritidspolitiker Stockholms läns landsting, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Cecilia Obermüller, fritidspolitiker Stockholms stad, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Patric Pettersson, fritidspolitiker Mönsterås kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Eva Ströman, fritidspolitiker Örebro kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Göran Sydhage, fritidspolitiker Örnsköldsviks kommun, fr.o.m. 2000-11-24 t.o.m. 2002-04-30
Sekreterare : Ulf Ahlström, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-07-09 t.o.m. 2002-04-21
Sekreterare : Kristina Aurell, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2001-07-30 t.o.m. 2002-04-15
Sekreterare : Helen Janelöv, fil.kand., fr.o.m. 2001-01-29 t.o.m. 2001-11-30
Sekreterare : Johan Lantto, pol.mag., fr.o.m. 2001-06-11 t.o.m. 2002-04-14
Sekreterare : Jörgen Mark-Nielsen, socionom, fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2002-05-15
Sekreterare : Peder Nielsen, fil.kand., fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Lars-Erik Persson, länsjurist, fr.o.m. 2001-11-12 t.o.m. 2002-03-31
Sekreterare : Cecilia Sverin, jur.kand., fr.o.m. 2000-08-01 t.o.m. 2001-08-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman