Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Emma Ovesdotter Degerfeldt

Sök kontaktuppgifter till Emma Ovesdotter Degerfeldt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Emma Ovesdotter Degerfeldt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Emma Ovesdotter Degerfeldt medverkat i:

Utredningen om reglering av industriutsläpp (M 2010:07) [ Avslutad 2012 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om reglering av industriutsläpp (M 2010:07)


Beteckning : M 2010:07
Departement : Miljödepartementet
Senast ändrad : 2013-03-13
Status : Avslutad 2012 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2010-10-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:113
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Bergendal, Ulla, fr.o.m. 2010-10-21 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Alrik, Oscar, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Bengtsson, Mårten, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Berg, Margaretha, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Blom Bokliden, Kerstin, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Darpö, Jan, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Eriksson, Pia, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Granberg, David, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Johansson, Ulrik, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Kessling, Anna, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Nilsson, Lena, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Nyström, Erik, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Rosengardten, Anna-Lena, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Rågmark, Liselott, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Sparrman, Karin, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Stener, Gunilla, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Wik, Malin, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Ledamot : Öhman, Conny, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2012-01-16
Expert : Ericson, Sven-Olof, fr.o.m. 2011-02-01 t.o.m. 2012-01-16
Expert : Törner, Anna, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2011-01-31
Expert : Wickström, Ulf, fr.o.m. 2011-02-18 t.o.m. 2012-01-16
Sekreterare : Ovesdotter Degerfeldt, Emma, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-01-16
Sekreterare : Sandin, Therese, fr.o.m. 2010-12-13 t.o.m. 2012-01-16

Rapporter

SOU 2011:86Bättre miljö – minskade utsläpp
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2010:113 Reglering av industriutsläpp [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2011:86 Bättre miljö – minskade utsläpp [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman