Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Dick Clomén

Sök kontaktuppgifter till Dick Clomén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Dick Clomén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Dick Clomén medverkat i ( 2 st. ):

Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Pågående ] [ Ledamot ]
Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-11-13
Lokal : Malmtorgsgatan 3, 103 39 Stockholm
Rådets arbete är inte tidsbegränsat.
Medverkande :
Ledamot : Sandra Atler, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Åke Björn, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Åke Björn, överläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Eva Bellander, handläggare, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-01-16
Ledamot : Anki Carlsson, programsamordnare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Dick Clomén, programsamordnare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Torgny Danielsson, psykolog, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Bengt-Erik Ginsburg, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Torgny Gustavsson, chefsöverläkare, fr.o.m. 2004-02-10 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Torgny Gustavsson, chefsöverläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Christina Heilborn, barnrättsjurist, fr.o.m. 2006-01-31 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Christina Heilborn, barnrättsjurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Marie Hessle, psykolog, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Olof Hülphers, jurist, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Olof Hülphers, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Monica Jacobson, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Eva Larsson Bellander, handläggare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Maria Lennartsson, beslutsfattare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Maria Lennartsson, beslutsfattare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Tor Lindberg, barnläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Tor Lindberg, barnläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Björn Lundin, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-09
Ledamot : Fredrik Malmberg, barnombudsmannen, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Lena Nyberg, barnombudsman, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lars Olsson, handläggare, fr.o.m. 2006-01-17 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Håkan Sandesjö, generaldirektör, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-06-05
Ledamot : Anna Wessel, enhetschef, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Anna Wessel, enhetschef, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Jennie Edlund, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Sofia Ekfeldt Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-12
Sekreterare : Christina Heilborn, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-08
Sekreterare : Erica Neiglick, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Maria Nordin Skult, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Erik Stenström, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2005-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Totalförsvarets folkrättsråd (Fö 1991:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Pågående ] [ Ledamot ]
Totalförsvarets folkrättsråd (Fö 1991:A) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1991-06-20
Direktiv för rådet, se regeringsbeslut den 20 juni 1991.
Lokal : Försvarsdepartementet, Jakobsgatan 9, 103 33 Stockholm
Rådets arbete är inte tidsbegränsat.
Medverkande :
Ordförande : Ann-Louise Eksborg, chef för Statens haverikommission, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1997-09-07
Ordförande : Maria Diamant, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ordförande : Maria Hedegård, rättschef, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2015-06-30
Ordförande : Maria Hedegård, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ordförande : Maj Johansson, hovrättsråd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2005-05-31
Vice ordförande : Elinor Hammarskjöld, fr.o.m. 2008-10-01 t.o.m. 2011-02-28
Vice ordförande : Bosse Hedberg, departementsråd, fr.o.m. 2006-07-01 t.o.m. 2009-06-30
Vice ordförande : Gustaf Lind, departementsråd, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Vice ordförande : Gustaf Lind, departementsråd, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Vice ordförande : Bertil Roth, departementsråd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2002-11-30
Vice ordförande : Anders Rönqvist, departementsråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2006-06-30
Vice ordförande : Per Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Christer Ahlström, sakkunnig, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 2000-06-30
Ledamot : Anna Asp, chefsjurist, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Carin Bratt, chefsjurist, fr.o.m. 2013-12-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Carin Bratt, chefsjurist, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Carin Bratt, chefsjurist, fr.o.m. 2018-11-21 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Per Broström, jur.kand, fr.o.m. 2003-07-01 t.o.m. 2008-12-31
Ledamot : Dick Clomén, folkrättshandläggare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Harald Deuschl, överstelöjtnant (avliden mars-98), fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Maria Diamant, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Margareta af Geijerstam, kansliråd, t.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Ola Engdahl, jur.kand., fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Ola Engdahl, jur.dr., fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Ann-Louise Eksborg, chef för Statens haverikommission, t.o.m. 1997-09-07
Ledamot : Marika Ericson, försvarsjurist, fr.o.m. 2006-07-01 t.o.m. 2007-01-31
Ledamot : Karin Flarup, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Malin Greenhill, folkrättshandläggare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2004-10-31
Ledamot : Malin Greenhill, folkrättsjurist, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Walo von Greyerz, kansliråd, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Elinor Hammarskjöld, departementsråd, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2011-02-28
Ledamot : Bosse Hedberg, departementsråd, fr.o.m. 2006-07-01 t.o.m. 2008-09-30
Ledamot : Key Hedström, chefsjurist, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Key Hedström, chefsjurist, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Kristina Himmelstrand Sundström, jur.kand., fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Maria Hedegård, rättschef, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Fredrik Holst, jur.mag., fr.o.m. 1998-12-15 t.o.m. 2000-06-30
Ledamot : Maj Johansson, hovrättsråd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Maria Kelt, departementsråd, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Maria Kelt, departementsråd, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Jann Kleffner, professor, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Björn Körlof, generaldirektör, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2008-09-30
Ledamot : Elisabeth Lager, chefsjurist, fr.o.m. 1998-08-24 t.o.m. 2000-06-30
Ledamot : Sonja Ledmyr, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Gustaf Lind, departementsråd, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Erik Lindfors, departementsråd, fr.o.m. 2008-10-01 t.o.m. 2012-06-30
Ledamot : Pernilla Nilsson, jur.kand., fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2004-10-31
Ledamot : Pernilla Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Pernilla Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Manólis Nymark, enhetsjurist, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 2000-06-30
Ledamot : Ing-Marie Persson, utredare, fr.o.m. 2003-07-01 t.o.m. 2009-06-30
Ledamot : Göran Rosvall, chefsjurist, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1998-08-23
Ledamot : Bertil Roth, departementsråd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2002-11-30
Ledamot : Stefan Ryding-Berg, chefsjurist, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2013-11-30
Ledamot : Anders Rönqvist, departementsråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2006-06-30
Ledamot : Magnus D. Sandbu, försvarsjurist, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Magnus Sanbu, försvarsjurist, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Magnus Sanbu, försvarsjurist, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2019-04-04
Ledamot : Per Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 2012-07-01 t.o.m. 2015-06-30
Ledamot : Catharina Sojde, chefsjurist, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Catharina Sojde, chefsjurist, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Helena Sunnegårdh, folkrättsrådgivare, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Ledamot : Cecilia Tengroth (f.d. Hellman), jur.kand., fr.o.m. 2006-07-01 t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Cecilia Tengroth, folkrättsrådgivare, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Ledamot : Richard Tornberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2006-06-30
Ledamot : Christina Ulfsparre, folkrättshandläggare, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2011-02-28
Ledamot : Charlotta Viktorin, försvarsjurist, fr.o.m. 2019-04-04 t.o.m. 2021-09-30
Sekreterare : Mikael Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2011-03-31
Sekreterare : Margareta af Geijerstam, kansliråd, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1997-09-30
Sekreterare : Jan Nyrén, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 1999-04-18
Sekreterare : Elisabet Petersson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-05-27
Sekreterare : Samuel Rudvall, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Samuel Rudvall, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-09-07 t.o.m. 2018-09-04
Sekreterare : Samuel Rudvall, kansliråd, fr.o.m. 2018-11-22 t.o.m. 2021-09-30
Sekreterare : Niklas Wågnert, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman