Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Daniel Engström Stenson

Sök kontaktuppgifter till Daniel Engström Stenson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Daniel Engström Stenson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Daniel Engström Stenson medverkat i:

Utredningen om stärkta incitament för utbyggd vindkraft (M 2022:03) [ Avslutad 2023 ] [ Expert ]
Utredningen om stärkta incitament för utbyggd vindkraft (M 2022:03)
Departement : Klimat- och näringslivsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-04-07 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:27 och dir. 2022:135
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2023:18 Värdet av vinden, Del 1 och 2
Medverkande :
Särskild utredare : Ulrika Liljeberg, kommunstyrelseordförande, fr.o.m. 2022-04-07 t.o.m. 2023-04-30
Sakkunnig : Li Björk Dronjak, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Anna Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Carin Lundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Therese Bengard, verksamhetschef, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Cecilia Dalman Eek, ordförande, fr.o.m. 2022-10-18 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Yvonne Egnér, planerare, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Daniel Engström Stenson, handläggare, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Tomas Hallberg, ansvarig för tillståndsrelaterade frågor, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Gill Hermansson Wolff, samhällsplanerare, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Åsa Hill, förbundsjurist, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Kristina Isacsson, expert planering och byggande, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Erik Jönsson, biträdande forskare, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Daniel Liljeberg, samhällspolitisk chef, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2022-10-17
Expert : Erik Lundin, fil.dr, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Tom Mels, universitetslektor, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Annika Nordlund, universitetslektor, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Kristian Schoning, handläggare, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Ulf Stenberg, chefsjurist, fr.o.m. 2022-10-18 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Marita Stinnerbom, renägare och ledamot, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Jenny Wik Karlsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Expert : Patrik Åkesson, tf. avdelningschef, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-03-31
Sekreterare : Kristina Forsbacka, bolagsjurist, fr.o.m. 2022-07-18 t.o.m. 2023-03-31
Sekreterare : Mattias Schain, jurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-04-30
Sekreterare : Mattias Schain, jurist, fr.o.m. 2023-05-01 t.o.m. 2023-05-12
Assistent : Klas Corbelius, författare, fr.o.m. 2023-01-01 t.o.m. 2023-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman