Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Dan Sjöstedt

Sök kontaktuppgifter till Dan Sjöstedt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Dan Sjöstedt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Dan Sjöstedt medverkat i:

Varumärkeskommittén (Ju 1997:11) [ Avslutad 2001 ] [ Sekreterare ]
Varumärkeskommittén (Ju 1997:11)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-10-16
Direktiv för utredningen, se dir. 1997:118.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:19 Artikel 7 i EG:s varumärkesdirektiv, Ändringar i varumärkeslagen - delbetänkande
SOU 2001:26 Ny varumärkeslag och ändringar i firmalagen
Medverkande :
Ordförande : Anna-Karin Lundin, hovrättspresident, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Ledamot : Birgitta Hermansson, direktör, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Ledamot : Marianne Levin, professor, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Ledamot : Bertil Strömberg, direktör, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Expert : Per Carlson, patenträttsråd, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Expert : Per Holmstrand, chefsjurist, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 2001-03-31
Expert : Anders Kylhammar, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 2001-03-31
Expert : Kenneth Nordlander, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 1998-08-31
Sekreterare : Per Carlson, patenträttsråd, fr.o.m. 1999-03-08 t.o.m. 2001-03-31
Sekreterare : Dan Sjöstedt, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 1999-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman