Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Christer Nyqvist

Sök kontaktuppgifter till Christer Nyqvist på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Christer Nyqvist

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Christer Nyqvist medverkat i:

Utredningen om den framtida regionalpolitiken (N 1999:01) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]
Utredningen om den framtida regionalpolitiken (N 1999:01)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-01-21
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:2
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:87
Medverkande :
Ordförande : Sture Öberg, professor, fr.o.m. 1999-02-12 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Peter Eriksson, kommunalråd /mp, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Eskil Erlandsson, led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Reynoldh Furustrand, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Ragnwi Marcelind, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Ola Sundell, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Gunilla Wahlén, led. av riksdagen /v, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Kristina Zakrisson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Ledamot : Yvonne Ångström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1999-02-23 t.o.m. 2000-09-30
Sakkunniga : Bodil Flodgren, rektor, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 1999-12-07
Sakkunniga : Jan-Erik Gidlund, rektor, fr.o.m. 1999-12-08 t.o.m. 2000-09-30
Sakkunniga : Lotta Gröning, politisk chefredaktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Sakkunniga : Staffan Ros, departementsråd, fr.o.m. 1999-04-13 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Martin Andreae, direktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Kurt Ekelund, direktör, fr.o.m. 2000-04-04
Expert : Gunnar Fors, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-26 t.o.m. 2000-02-20
Expert : Maria Gustafsson, planerings- och analysenhetschef, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Sune Halvarsson, direktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Marie Ingerup, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Susanne Lindh, direktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 1999-05-25
Expert : Kristina Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Benny Jansson, verksamhetschef, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Mats Johansson, t.f. forskningschef, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Rune Nyberg, bankdirektör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Christer Nyqvist, projektledare, fr.o.m. 1999-05-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Fredrik Sand, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Bo Stenviken, direktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-04-03
Expert : Uno Svaleryd, länsråd, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Lars Svender, verkst. direktör, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Hans-Olof Sällvin, kansliråd, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Agneta Werkelin, företagare, fr.o.m. 1999-03-16 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Annika Århammar, fr.o.m. 2000-02-21 t.o.m. 2000-09-30
Huvudsekreterare : Bo Wictorin, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2000-09-30
Sekreterare : Tina Johansson, fr.o.m. 1999-04-15 t.o.m. 2000-09-30
Sekreterare : Lisa Stern, fr.o.m. 1999-04-26 t.o.m. 2000-09-24
Bitr. sekreterare : Patrik Stenberg, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2000-11-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman