Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Christer Eiserman

Sök kontaktuppgifter till Christer Eiserman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Christer Eiserman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Christer Eiserman medverkat i:

2002 års vårdnadskommitté (Ju 2002:09) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]

2002 års vårdnadskommitté (Ju 2002:09)


Beteckning : Ju 2002:09
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2006-02-27
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-06-27
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:89 och dir. 2005:35
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Karlstedt, Göran, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2005-06-30
Ledamot : Bergman, Ann-Catrin, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Eldensjö, Kjell, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Engzell, Bitte, fr.o.m. 2003-08-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Gustavsson, Sven-Åke, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Hellquist, Solveig, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Hägg, Carina, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Israelsson, Margareta, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Linderborg, Tanja, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2003-08-20
Ledamot : Lindestam, Åsa, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Magnusson, Cecilia, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Pärssinen, Raimo, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Ledamot : Tornberg, Stefan, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Axelsson, Marie, fr.o.m. 2004-03-10 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Björklund, Agneta, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Carlsson, Nils-Fredrik, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Choate, Abigail, fr.o.m. 2003-06-13 t.o.m. 2004-03-09
Sakkunnig : Kuttenkeuler, Anne, fr.o.m. 2004-08-25 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Sangborn, Johan, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Sunesson, Per-Anders, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2003-02-28
Sakkunnig : Wickström, Anita, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Expert : Almebäck, Bengt, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Expert : Eiserman, Christer, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Expert : Elfver-Lindström, Eva, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Expert : Sjösten, Mats, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2005-06-01
Sekreterare : Salvall, Eva-Charlotte, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2005-07-31
Sekreterare : Åhsberg, Margita, fr.o.m. 2002-08-01 t.o.m. 2005-07-31

Rapporter

SOU 2005:43Vårdnad – Boende – Umgänge Barnets bästa, föräldrars ansvar
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:43 Vårdnad – Boende – Umgänge – Barnets bästa, föräldrars ansvar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman