Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Charlotta Tajthy

Sök kontaktuppgifter till Charlotta Tajthy på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Charlotta Tajthy

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Charlotta Tajthy medverkat i ( 2 st. ):

Finanskriskommittén (Fi 2011:02) [ Avslutad 2014 ] [ Sekreterare ]
Finanskriskommittén (Fi 2011:02)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-02-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:6, dir. 2012:81, dir. 2013:60 och dir. 2013:124
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:6 Att förebygga och hantera finansiella kriser
SOU 2014:52 Resolution - en ny metod för att hantera banker i kris. Vol. 1 och 2
Medverkande :
Ordförande : Thomas Franzén, doktor i nationalekonomi, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-10-22
Ordförande : Lars Hörngren, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2014-07-03
Ordförande : Irma Rosenberg, fr.o.m. 2012-10-22 t.o.m. 2013-07-01
Ledamot : Agneta Bäcklund, justitieråd, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-10-30
Ledamot : Sonja Daltung, fr.o.m. 2013-08-15
Ledamot : Lars Hörngren, chefsekonom, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Mikael Möller, fr.o.m. 2013-03-18
Ledamot : Irma Rosenberg, doktor i nationalekonomi, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Gustaf Sjöberg, docent, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Mats Walberg, fr.o.m. 2013-10-31
Expert : Niclas Alsén, fr.o.m. 2012-12-17
Expert : Daniel Barr, fr.o.m. 2011-03-01
Expert : Björn Bargholtz, fr.o.m. 2012-12-17
Expert : Aino Bunge, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-12-17
Expert : Karin Hallsten, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-03-25
Expert : Amina Lundqvist, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-06-03
Expert : Mikael Möller, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-03-18
Expert : Christina Nordh Berntsson, fr.o.m. 2011-05-16
Expert : Eva-Lena Norgren, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-12-17
Expert : Frida Olin, fr.o.m. 2014-03-25
Expert : Marika Rindborg, fr.o.m. 2011-03-01
Expert : Rolf Skog, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2011-05-13
Expert : Per Strömberg, fr.o.m. 2011-03-01
Huvudsekreterare : Sonja Daltung, fr.o.m. 2012-01-23 t.o.m. 2013-08-15
Huvudsekreterare : Erik Lenntorp, fr.o.m. 2013-08-15 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Hans Bäckström, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-02-01
Sekreterare : Eva Forsell, fr.o.m. 2011-03-28 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Lovisa Hedberg, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Tobias Johansson, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Charlotta Tajthy, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2014-07-03
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Trafikförsäkringsutredningen (S 2007:05) [ Avslutad 2009 ] [ Sakkunnig ]
Trafikförsäkringsutredningen (S 2007:05)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-04-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:53, dir. 2008:40 och dir. 2009:43
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:78 Eftersök av trafikskadat vilt. En kostnad för trafikförsäkringen?
SOU 2009:96 En utvidgad trafikförsäkring
Medverkande :
Särskild utredare : Severin Blomstrand, justitieråd, fr.o.m. 2007-04-03
Sakkunnig : Charlotte Dangården, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-09-15
Sakkunnig : Mikael Forsgren, rättssakkunnig, fr.o.m. 2009-09-15
Sakkunnig : Charlotta Hoegy, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-08-29 t.o.m. 2008-11-16
Sakkunnig : Jenny Jensen, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-06-01
Sakkunnig : Marie-Louise Larsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-07-31
Sakkunnig : Niklas Ljunggren, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Francisca Ramsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2007-12-31
Sakkunnig : Mårten Rinman Henning, fr.o.m. 2008-01-01
Sakkunnig : Charlotta Tajthy, fr.o.m. 2008-11-17 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Per Tillander, ämnesråd, fr.o.m. 2007-06-01
Sakkunnig : Anna Tofftén, departementsråd, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-08-28
Expert : Roland Broman, senior advisor, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Erik Elvers, aktuarie, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Kajsa Hallberg, kammarrättslagman, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Pia Hammarstrand, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Thomas Johansson, advokat, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Marie-Louise Larsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-08-01
Expert : Matts Nordell, chefsjurist, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Petter Odmark, fr.o.m. 2008-02-01
Expert : Ulrika Persson, fr.o.m. 2008-02-01
Expert : Jörgen Pettersson, försäkringsjurist, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Kjell-Åke Sjödin, områdesexpert, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Annika Sundén, enhetschef, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Per Åkesson, avdelningschef, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2007-12-31
Sekreterare : Pia Hammarstrand, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Dina Jacobson, konsult, fr.o.m. 2008-06-10 t.o.m. 2009-06-15
Sekreterare : Henrik Jansson, fr.o.m. 2007-08-22 t.o.m. 2010-01-15
Sekreterare : Tom Nilstierna, fr.o.m. 2008-05-19 t.o.m. 2009-12-31
Sekreterare : Petter Odmark, fr.o.m. 2007-04-03 t.o.m. 2008-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman