Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Charlotta Kabo Stenberg

Sök kontaktuppgifter till Charlotta Kabo Stenberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Charlotta Kabo Stenberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Charlotta Kabo Stenberg medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen Kompetensinsatser gällande ny plan- och bygglag (M 2010:01) [ Avslutad 2012 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen Kompetensinsatser gällande ny plan- och bygglag (M 2010:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-05-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:55
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:87 Ny PBL - på rätt sätt
Medverkande :
Särskild utredare : Janna Valik, generaldirektör, fr.o.m. 2010-05-12
Sakkunnig : Ann-Sofie Eriksson, sektionschef, fr.o.m. 2010-05-12
Sakkunnig : Charlotta Kabo Stenberg, länsråd, fr.o.m. 2010-05-12 t.o.m. 2011-08-31
Sakkunnig : Fredrik Meurman, divisionschef, fr.o.m. 2010-05-12 t.o.m. 2011-03-23
Sakkunnig : Martin Storm, avdelningschef, fr.o.m. 2011-03-24
Sakkunnig : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-05-12
Sakkunnig : Anna-Lena Österborg, länsråd, fr.o.m. 2011-09-01
Informatör : Norma Eriksson, fr.o.m. 2010-09-01 t.o.m. 2012-12-31
Huvudsekreterare : Pernilla Knutsson, departementsråd, fr.o.m. 2010-07-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Eva Gabrielsson, fr.o.m. 2011-01-01
Sekreterare : Thomas Holm, fr.o.m. 2010-10-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Micaela Schulman, fr.o.m. 2010-09-20 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Nikolaj Tolstoy, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2010-12-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Stig Åkerman, fr.o.m. 2010-11-01 t.o.m. 2012-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2010:55 Kompetensinsatser gällande ny plan- och bygglag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2012:87 Ny PBL – på rätt sätt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Länsstyrelseutredningen (Fi 2002:12) [ Avslutad 2004 ]
Länsstyrelseutredningen (Fi 2002:12)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-08-28
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:114
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:14 Det ofullständiga pusslet. Behovet av att utveckla den ekonomiska styrningen och samordningen när det gäller länsstyrelserna
Medverkande :
Särskild utredare : Lena Jönsson, fr.o.m. 2002-12-12 t.o.m. 2004-02-17
Expert : Susanne Jansson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Expert : Leif Lundberg, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Anders Ahlqvist, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Jan Olof Andersson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Lenny Andersson, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Bengt Arwidsson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Per Brandtell, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Ingrid Dahlberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Catharina Ekelund, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Håkan Eriksson, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Ola Göransson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2003-09-22
Anna Halvarsson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Bo Hansson, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Elisabet Hellmo, fr.o.m. 2003-08-11 t.o.m. 2004-02-17
Lars Hemmendorff, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Bo Holmberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Christina Huhtasaari, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Bo Jonsson, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Charlotta Kabo Stenberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Sven Lindgren, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Gunilla Malmborg, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Claes Nohlberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Hans Petersson, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Lars Sandberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Anna Sandkvist, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Lisbeth Schultze, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Margaretha Sundberg, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Marlén Söderman, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Dag von Schantz, fr.o.m. 2003-03-01 t.o.m. 2004-02-17
Ann-Christine Vösu, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2003-08-10
Maria Wassén, fr.o.m. 2003-03-12 t.o.m. 2004-02-17
Sekreterare : Lena Hellberg, fr.o.m. 2003-08-15 t.o.m. 2004-02-17
Sekreterare : Karin Hååg, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2003-08-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman