Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Charlott Qvick

Sök kontaktuppgifter till Charlott Qvick på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Charlott Qvick

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Charlott Qvick medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om utökade möjligheter till behandling av ofrivillig barnlöshet (Ju 2013:12) [ Avslutad 2016 ] [ Ledamot ]
Utredningen om utökade möjligheter till behandling av ofrivillig barnlöshet (Ju 2013:12)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-06-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:70, dir. 2014:142 och dir, 2015:67
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:29 Assisterad befruktning för ensamstående kvinnor
SOU 2016:11 Olika vägar till föräldraskap
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Rosberg Wendel, lagman, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2016-02-24
Ledamot : Anders Andersson, distriktsordförande, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Helena Bouveng, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Jonas Gunnarsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Gustav Hemming, landstingsråd, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Maj Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Nils Karlsson, kommunalråd, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Charlott Qvick, gruppsekreterare, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Barbro Westerholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Sakkunnig : Josefin Emanuel Brattberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-05 t.o.m. 2014-05-16
Sakkunnig : Linnéa Brossner, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Marie Ek, kansliråd, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Annika Mansnérus, t.f. enhetschef, fr.o.m. 2014-05-17
Sakkunnig : Jenny Munkelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Bengt Rönngren, kansliråd, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Ingemar Engström, professor och överläkare, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Penny Fagerberg, fil.dr. och leg. psykolog, fr.o.m. 2014-12-01
Expert : Britt Friberg, överläkare och docent, fr.o.m. 2014-01-13
Expert : Torgny Gustavsson, överläkare, fr.o.m. 2014-12-01
Expert : Maarit Jänterä-Jareborg, professor, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Åsa Lindberg, jurist, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Eva Ryrstedt, professor, fr.o.m. 2013-08-05
Sekreterare : Johanna Kallifatides, hovrättsassessor, fr.o.m. 2013-07-05 t.o.m. 2016-02-29
Sekreterare : Lars Olsson, rådman, fr.o.m. 2013-08-05 t.o.m. 2016-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:29 Assisterad befruktning för ensamstående kvinnor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2016:11 Olika vägar till föräldraskap [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Presstödskommittén (Ku 2011:06) [ Avslutad 2013 ] [ Ledamot ]
Presstödskommittén (Ku 2011:06)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-12-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:112 och 2012:46
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:58 Stöd till dagstidningar på samiska och meänkieli
SOU 2013:66 Översyn av det statliga stödet till dagspressen
Medverkande :
Ordförande : Hans-Gunnar Axberger, professor, fr.o.m. 2011-12-15 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Hans-Gunnar Axberger, professor, fr.o.m. 2011-12-15 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Per Bill, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Cecilia Brinck, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Pär Fagerström, f.d. vd, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Gustaf Hoffstedt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Wiwi-Anne Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Helene Petersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Charlotte Qvick, politisk sekreterare, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Anna Sibinska, ordförande i stadsdelsnämnden, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Tuve Skånberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Anna Steele, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Åke Wredén, pol.mag., fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Anders Åkesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Alexander Akhlaghi, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-01-23 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Marc Gren, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Susanna Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-19 t.o.m. 2013-01-22
Expert : Sofie Berg Cormier, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Per Hultengård, chefsjurist, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Ann Lagerström, konsult, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Carin Lewini, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-04-25
Expert : Mart Ots, universitetslektor, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Ingela Wadbring, professor, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Bengt Wennerstein, ämnesråd, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Huvudsekreterare : Göran Blomberg, fr.o.m. 2012-03-01 t.o.m. 2013-09-15
Sekreterare : Eva Bucksch, fr.o.m. 2012-02-17 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Ann-Kristin Lidström, fr.o.m. 2013-04-01 t.o.m. 2013-09-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman