: : :

Medverkande i utredning : Cecilia Christersson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Cecilia Christersson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredningar som Cecilia Christersson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om praktiknära skolforskning i samverkan (PiS) (U 2017:03) [ Pågående ] [ Särskild utredare ]

Utredningen om praktiknära skolforskning i samverkan (PiS) (U 2017:03)


Beteckning : U 2017:03
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2019-01-16
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2017-03-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:27 och 2017:82
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Christersson, Cecilia, fr.o.m. 2017-03-15 t.o.m. 2018-03-01
Expert : Biller, Therese, fr.o.m. 2017-05-03 t.o.m. 2017-08-07
Expert : Hermelin, Ulf, fr.o.m. 2017-05-03 t.o.m. 2018-03-01
Expert : Neidenmark, Thomas, fr.o.m. 2017-05-03 t.o.m. 2018-03-01
Expert : Stadler, Erika, fr.o.m. 2017-05-03 t.o.m. 2018-03-01
Expert : Törn, Marie, fr.o.m. 2018-01-20 t.o.m. 2018-03-01
Expert : Winbladh, Malin, fr.o.m. 2017-09-07 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Edmar, Ingrid, fr.o.m. 2017-05-01 t.o.m. 2018-03-15

Rapporter

SOU 2018:19Forska tillsammans – samverkan för lärande och förbättring
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:19 Forska tillsammans – samverkan för lärande och förbättring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Genomförandeorganisation för tandvårdsreformen 2008 (S 2007:C)
Genomförandeorganisation för tandvårdsreformen 2008 (S 2007:C)
Departement : Socialdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-20
Medverkande :
Ledamot : Göran Arvidsson, docent (SNS), fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Susanna Axelsson, odontologie doktor (SBU), fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Bengt Franzon, tanläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Barbro Hjärpe, klinikchef, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Jan Håkansson, övertandläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Björn Klinge, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lennart Nordenfelt, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ulf Persson, vd, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Monica Rupprecht Hjort, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lars Sjödin, tandläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Mats Trulsson, docent, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ann Wennerberg, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Kerstin Öhrn, prorektor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Bo Ekberg, Sveriges Tandreknikerförbund, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Kenth Nilsson, Tjänstetandläkarna, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Raimo Pälvärinne, Sveriges Folktandvårdsförening, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Håkan Vestergren, Sveriges Kommuner och Landsting, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Siv Widholm, Svenska Tandsköterskeförbundet, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anitha Wijkström, Sveriges Tandhygienistförening, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Wikander, Privattandläkarna, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Tony Axell, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Benny Enbuske, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Bengt Franzon, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Robert Hällqvist, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Lars Sjödin, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Chaim Zlotnik, tanläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Cecilia Christersson, docent, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Mats Trulsson, docent, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Hans Göransson, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Fredrik Jonsson, vd, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Per Arne Sundbom, konkurrensråd, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Ulf Söderström, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Wikander, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Berglund, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
John Bratel, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Majvor Carlsson, upphandlare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Lars-Göran Karlsson, vice ordförande, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Stig Karlsson, tandläkare, chef, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Margareta Molin, professor i protetik, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Karin Hååg, kansliråd, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Anna Svensson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Sofia Wallström, ämnesråd, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman