Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Carolina Engman

Sök kontaktuppgifter till Carolina Engman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Carolina Engman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Carolina Engman medverkat i:

Ungdomspolitiska kommittén (C 1995:10) [ Avslutad 1997 ] [ Ledamot ]
Ungdomspolitiska kommittén (C 1995:10)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1995:154 och dir. 1996:124. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Åke Gustavsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-05-06 t.o.m. 1997-04-30
Ordförande : Sture Nordh, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-01-18 t.o.m. 1996-03-31
Vice ordförande : Nalin Baksi, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-01-18 t.o.m. 1996-04-15
Ledamot : Lage Andréasson, ordförande, fr.o.m. 1997-02-10 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Mikael Berglund, skolstyrelseordförande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-03
Ledamot : Elisabeth Brandt, ungdomssekreterare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Lotta Byqvist, stabschef, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-06-04
Ledamot : Veronica Ekström, politisk sekreterare, fr.o.m. 1997-02-10 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Fredrik Elmgren, ingenjör, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-02-09
Ledamot : Carolina Engman, projektledare, fr.o.m. 1996-09-01 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Amanda Grönlund, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-06-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Kristina Hansson, ordförande i centerns, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Britt-Marie Häggström, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Thomas Idergard, ordförande i moderata, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Ingrid Jerneck, projektledare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-08-31
Ledamot : Staffan Kuylenstierna, studerande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Leif Linde, generaldirektör, fr.o.m. 1996-12-16 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Annika Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Jesper Strömbäck, studerande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Kerstin Wigzell, generaldirektör, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-12-01
Ledamot : Mathias Åström, studerandeombudsman, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Stig-Arne Bäckman, projektledare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Ulrika Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Gunilla Thorgren, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-04-15
Sakkunnig : Mats Trondman, fil.dr, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Staffan Eklund, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Mari Grahn, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Eva Hedman, enhetschef, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1996-04-30
Expert : Sonja Hjort, kansliråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Eva Lindhé, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Leif Svensson, länsråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Sekreterare : Anna Aspegren, fr.o.m. 1996-05-24 t.o.m. 1997-05-11
Sekreterare : Birger Sjöström, generaldirektör, fr.o.m. 1996-04-01 t.o.m. 1997-02-28
Adrienne Sörbom, fil.kand, fr.o.m. 1996-06-17 t.o.m. 1997-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:40 Unga & arbete [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 1997:71 Politik för unga [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman