: : :

Medverkande i utredning : Britt Källström

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Britt Källström

Utredning som Britt Källström medverkat i:

Kommittén (In 1996:03) om stöd till idrotten [ Avslutad 1998 ] [ Expert ]

Kommittén (In 1996:03) om stöd till idrotten


Beteckning : In 1996:03
Departement : Inrikesdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1996-10-24
Direktiv för se dir. 1996:84 och dir. 1997:146. Uppdraget är därmed slutfört.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Nordström, Kjell, fr.o.m. 1996-11-04 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Andersson, Marianne, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Ankarberg-Johansson, Acko, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Berglund, Gudrun, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Eirefelt, Christer, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Ericson, Gunvor G, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Hofring, Gunnar, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Lilja, Lars, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Moberg, Carina, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Nyström, Elisabeth, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Påhlsson, Inga-Lill, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Riste, Tomas, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Valeria, Hector, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Bengtsson, Per, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1997-02-14
Sakkunnig : Blom, Hugo, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Bryntesson, Lars, fr.o.m. 1997-02-15 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Netz, Bo, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Olinder, Kristina, fr.o.m. 1996-12-10 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Anderberg, Carl-Gustav, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Båvner, Inger, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Eriksson, Tomas, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Gustavson, Lotta, fr.o.m. 1998-08-01 t.o.m. 1998-05-30
Expert : Johansson, Tomas, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Källström, Britt, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Ljunggren, Stina, fr.o.m. 1996-12-10 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Olsson, Lars-Christer, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Sandahl, Rolf, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Sener, Refik, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Thörnqvist, Ewy, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Wadenholt, Thure, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Wising, Keneth, fr.o.m. 1997-02-15 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Wistrand, Birgitta, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Åström, Getrud, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Huvudsekreterare : Streijffert, Helena, fr.o.m. 1996-12-05
Sekreterare : Kramers, Michael, fr.o.m. 1997-01-27
Sekreterare : Wallin, Bengt, fr.o.m. 1998-01-20 t.o.m. 1998-05-31
Pierazzi, Iréne, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-05-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Dir. 1996:84
Dir. 1997:146

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman