: : :

Medverkande i utredning : Bo Kristiansson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Bo Kristiansson

Utredning som Bo Kristiansson medverkat i:

Delegationen (M 1994:01) för en miljöinriktad regionplanering i Skåne [ Avslutad 1995 ] [ Ledamot ]

Delegationen (M 1994:01) för en miljöinriktad regionplanering i Skåne


Beteckning : M 1994:01
Departement : Miljödepartementet
Senast ändrad : 1996-03-25
Status : Avslutad 1995
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1994:15. Delegationen av avgett (SOU 1995:62) Ett renat Skåne Uppdraget är därmed slutfört.
Lokal :
01

Sammansättning


Ordförande : Fiskesjö, Bertil, fr.o.m. 1994-03-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Bengtsson, Lars Erik, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Blom, Hans, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Broberg, Gerd, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : B:son, Göran, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Hansson, Bengt-Göran, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Hedesten, Gunilla, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Jönsson, Bertil, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Kristiansson, Bo, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Nessling, Percy, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Ollén, Eva, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Wennerlund-Larsson, Alva, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Wessling, Christina, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1995-07-14
Ledamot : Ohlson, Ragnar, fr.o.m. 1994-04-08 t.o.m. 1995-07-14
Sekreterare : Terne, Thomas, fr.o.m. 1994-08-15 t.o.m. 1995-07-14

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1994:15
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1995:62 Ett renat Skåne [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman