Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Björn von Porat

Sök kontaktuppgifter till Björn von Porat på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Björn von Porat

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Björn von Porat medverkat i:

Neutralitetspolitikkommissionen (SB 1992:01) [ Avslutad 1994 ] [ Sekreterare ]
Neutralitetspolitikkommissionen (SB 1992:01)
Departement : Statsrådsberedningen
Status : Avslutad 1994
Direktiv för se dir. 1992:82.
Lokal : Jakobsgatan 9, Postadress: Försvarsdepartementet, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08/763 10 00, direktval 08/763 46 74 (von Arnold), 08/763 46 25 (Petersson)
Utredningen har avgett :
SOU 1994:11 Om kriget kommit Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Gösta Gunnarsson, landshövding, t.o.m. 1994-03-31
Ledamot : Wilhelm Carlgren, f.d. departementsråd, t.o.m. 1994-02-28
Ledamot : Leif Leifland, f.d. ambassadör, t.o.m. 1994-02-28
Ledamot : Yngve Möller, f.d. ambassadör, t.o.m. 1994-02-28
Ledamot : Olof Ruin, professor, t.o.m. 1994-02-28
Ledamot : Göran Rystad, professor, t.o.m. 1994-02-28
Expert : Nils Gyldén, departementsråd, t.o.m. 1994-02-28
Expert : Rolf Holmquist, hovrättslagman, fr.o.m. 1993-12-03 t.o.m. 1994-02-28
Expert : Krister Wahlbäck, ambassadör, t.o.m. 1994-02-28
Sekreterare : Fredrik von, rådman, t.o.m. 1994-03-31
Bo Petersson, fil. dr., t.o.m. 1993-11-05
Björn von, överstelöjtnant, fr.o.m. 1993-12-03 t.o.m. 1994-01-14
Pia Cederholm, assistent, t.o.m. 1994-03-31
Ulla Ekholm, assistent, t.o.m. 1993-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman