Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Björn Jansson

Sök kontaktuppgifter till Björn Jansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Björn Jansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Björn Jansson medverkat i:

Småföretagsdelegationen (N 1996:04) [ Avslutad 1998 ] [ Huvudsekreterare ]
Småföretagsdelegationen (N 1996:04)
Departement : Närings- och handelsdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-10-03
Direktiv för se dir. 1996:70.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:186 Bättre och enklare regler - Småföretagsdelegationens Rapport 1.
SOU 1998:64 Bättre och mer tillgänglig information - Småföretagsdelegationens Rapport 2.
SOU 1998:77 Kompetens i småföretag - Småföretagsdelegationens Rapport 3.
SOU 1998:78 Regelförenkling för framtiden - Småföretagsdelegationens Rapport 4.
SOU 1998:92 Goda idéer om småföretag och samverkan - Småföretagsdelegationens Rapport 5.
SOU 1998:93 Kapitalförsörjning till småföretag - Småföretagsdelegationens Rapport 6.
SOU 1998:94 Förslagskatalog - Småföretagsdelegationens Rapport 7. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Mats Johansson, kommunalråd, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Erling Bergkvist, bankdirektör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Gunilla Enarsson-Almgren, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Gunnar Erlandsson, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Camille Forslund, personalchef, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Sune Halvarsson, direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Stina Hubendick, direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Per-Olof Jönsson, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Jan Krylborn, direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Gunnel Mohme, verkst. direktör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Anitra Steen, generaldirektör, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Bengt Arne Vedin, tekn. dr, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Ledamot : Birgitta Ytterström, köpman, fr.o.m. 1996-10-03 t.o.m. 1998-06-24
Expert : Mats Fagerlund, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-01-19 t.o.m. 1998-06-24
Expert : Yvonne Fredriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-15 t.o.m. 1998-06-24
Expert : Magnus Johansson, fr.o.m. 1998-01-12 t.o.m. 1998-06-24
Expert : Staffan Sandström, departementsråd, fr.o.m. 1997-11-19 t.o.m. 1998-06-24
Expert : Mathias Ternell, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-11-19 t.o.m. 1998-01-18
Expert : Charlotte Zackari, departementsråd, fr.o.m. 1997-11-19 t.o.m. 1998-06-24
Huvudsekreterare : Björn Jansson, konsulent, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-07-10
Sekreterare : Lena Noreland, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-11-01 t.o.m. 1998-08-31
Sekreterare : Sven Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1998-08-31
Martin Hammarström, ekonom, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1998-07-03
Anna Ahlbaum, fr.o.m. 1997-10-06 t.o.m. 1997-12-19
Anna Andersson, fr.o.m. 1997-10-06 t.o.m. 1997-12-19
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman