Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Bengt Fridh

Sök kontaktuppgifter till Bengt Fridh på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Bengt Fridh

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Bengt Fridh medverkat i:

Kommittén för brottsförebyggande arbete (Ju 1996:05) [ Avslutad 1999 ] [ Ledamot ]

Kommittén för brottsförebyggande arbete (Ju 1996:05)


Beteckning : Ju 1996:05
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2000-03-06
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1996-06-10
Direktiv för kommittén, se dir. 1996:48 och dir. 1998:31.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Nilsson, Stig, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Begler, Ann-Marie, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Fridh, Bengt, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Håkansson, Marianne, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Strid, Lars, fr.o.m. 1996-12-01 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Sundin, Anita, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1996-11-30
Sakkunnig : Andersson, Jan, fr.o.m. 1997-11-03 t.o.m. 1999-05-31
Sakkunnig : Bäcklund, Agneta, fr.o.m. 1996-06-24 t.o.m. 1997-11-30
Sakkunnig : Lindelöf, Agneta, fr.o.m. 1996-09-01 t.o.m. 1998-01-21
Expert : Alexandersson, Lars, fr.o.m. 1996-12-05 t.o.m. 1998-01-21
Expert : Heckscher, Louise, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-05-31
Expert : Winsnes, Ronnie, fr.o.m. 1996-06-24 t.o.m. 1999-05-31
Sekreterare : Grevholm, Erik, fr.o.m. 1998-02-01 t.o.m. 1998-09-30
Sekreterare : Isaksson, Johan, fr.o.m. 1997-03-10 t.o.m. 1999-05-31
Sekreterare : Jonstrand, Anita, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1999-05-31
Bitr. sekreterare : Backhans, Mona, fr.o.m. 1998-02-16 t.o.m. 1998-10-31

Rapporter

SOU 1998:90Steget före. Nedslag i det lokala brottsförebyggande arbetet.
SOU 1999:61Brottsförebyggande arbete i landets kommuner.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman