: : :

Medverkande i utredning : Arne de Lange

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Arne de Lange

Utredning som Arne de Lange medverkat i:

Utredningen (N 2006:07) Personlig integritet i arbetslivet [ Avslutad 2009 ] [ Ledamot ]

Utredningen (N 2006:07) Personlig integritet i arbetslivet


Beteckning : N 2006:07
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-12
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2006-05-11
Direktiv för utredningen se, dir. 2006:55, dir. 2008:85 och dir. 2008:152
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Lilja Hansson, Cathrine, fr.o.m. 2006-09-01 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Engblom, Samuel, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2008-09-14
Ledamot : Fredén, Thomas, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2008-07-31
Ledamot : Gellner, Lars, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Grenfors, Jeanette, fr.o.m. 2007-09-10 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Hoffstedt, Anneli, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Jonsson, Claes-Mikael, fr.o.m. 2008-08-01 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Kullgren, Sara, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2007-09-09
Ledamot : de Lange, Arne, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Maier Söderberg, Lena, fr.o.m. 2008-04-01 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Wahlstedt, John, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-03-31
Expert : Aringer, Leif, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Herzfeld Olsson, Petra, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Jillger, Aimée, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Malmberg, Jonas, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Runmarker, Agneta, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Säfsten, Mathias, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2009-04-14
Expert : Öman, Sören, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2008-12-05
Sekreterare : Rosén, Johan, fr.o.m. 2006-12-01 t.o.m. 2009-04-14
Sekreterare : Sylvan, Monica, fr.o.m. 2006-11-24 t.o.m. 2009-05-05

Rapporter

SOU 2009:44Integritetsskydd i arbetslivet
Källa : Sveriges riksdag
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:44 Integritetsskydd i arbetslivet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman