: : :

Medverkande i utredning : Annika Örn

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Annika Örn

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredning som Annika Örn medverkat i:

Arbetsgruppen för att underlätta rekryteringen av personliga assistenter enligt lagen (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) (S 2001:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]
Arbetsgruppen för att underlätta rekryteringen av personligaassistenter enligt lagen (1993:387) om stöd och service till vissafunktionshindrade (LSS) (S 2001:A)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-01-25
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:72 Rekrytering av personliga assistenter
Medverkande :
Ordförande : Håkan Ceder, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Gerd Andén, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Rolf Bergfors, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Wilhelm Ekensteen, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Roland Håkansson, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Kent Ivarsson, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Helena Karnström, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Agnetha Mbuyamba, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Kerstin Molander, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Karin Stillerud, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Tomas Sundberg, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Ester Svärd, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Ingrid Söderström, fr.o.m. 2001-03-05
Ledamot : Annika Örn, fr.o.m. 2001-03-05
Sekreterare : Guy Lööv, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2001-12-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2001:72 Rekrytering av personliga assistenter [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman