: : :

Medverkande i utredning : Anna-Lena Sand Svensson

Sök kontaktuppgifter till Anna-Lena Sand Svensson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anna-Lena Sand Svensson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna-Lena Sand Svensson medverkat i ( 3 st. ):

Arbetsgrupp med uppgift att överväga olika möjliga alternativ för att främja och sprida kriminologisk forskning (Ju 2005:H) [ Avslutad 2006 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp med uppgift att överväga olika möjliga alternativ för att främja och sprida kriminologisk forskning (Ju 2005:H)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-06-09
Direktiv för se, dnr Ju2005/5441/P
Medverkande :
Ordförande : Erik Wennerström, ämnesråd, fr.o.m. 2005-06-09 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Pia Cederholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-06-09 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Lotta Hardvik Cederstierna, kansliråd, fr.o.m. 2005-06-09 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Krister Kumlin, ambassadör, fr.o.m. 2005-06-09 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Anna-Lena Sand Svensson, kansliråd, fr.o.m. 2005-06-09 t.o.m. 2006-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Arbetsgrupp (Ju 2002:O) för beredande av Psykansvarskommitténs förslag Psykisk störning, brott och ansvar (SOU 2002:3) [ Avslutad 2004 ]
Arbetsgrupp (Ju 2002:O) för beredande av Psykansvarskommitténs förslag Psykisk störning, brott och ansvar (SOU 2002:3)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-12-19
Medverkande :
Maria Billing, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-12-19
Eva Brandtell, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-12-19
Agneta Bäcklund, ämnesråd, fr.o.m. 2002-12-19
Lars Hedengran, kansliråd, fr.o.m. 2002-12-19
Anne Holm Gulati, ämnesråd, fr.o.m. 2002-12-19
Gunnar Holmberg, överdirektör, fr.o.m. 2002-12-19
Magnus Mathiasson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2002-12-19
Marie-Louise Ollén, hovrätssassessor, fr.o.m. 2002-12-19
Niklas Sjölin, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-12-19
Anna-Lena Sand Svensson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-12-19
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Beredningsgruppen för internationella, militära och civila fredsfrämjande insatser (Fö 1995:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2004 ] [ Ledamot ]
Beredningsgruppen för internationella, militära och civilafredsfrämjande insatser (Fö 1995:D) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1995-10-19
Direktiv för beredningsgruppen, se regeringsbeslut den 19 oktober 1995.
Beredningsgruppens arbete skall anses som avslutat.
Medverkande :
Vice ordförande : Yvonne Gustafsson, statssekreterare, fr.o.m. 2000-03-01
Vice ordförande : Lena Jönsson, statssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 2000-02-29
Ledamot : Mattias Broman, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-10 t.o.m. 2000-08-31
Ledamot : Nils Daag, departementsråd, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-01-25
Ledamot : Christofer Gyllenstierna, departementsråd, fr.o.m. 1998-01-26 t.o.m. 2002-01-16
Ledamot : Marie Hafström, departementsråd, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1997-04-13
Ledamot : Johan Hederstedt, generalmajor, fr.o.m. 1998-01-26 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : , Lundberg, Peter överste av 1 gr., fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-01-25
Ledamot : Michael Moore, brigadgeneral, fr.o.m. 2000-06-01
Ledamot : Johan Raeder, departementsråd, fr.o.m. 2002-01-17
Ledamot : Anna-Lena Sand Svensson, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2002-01-16
Ledamot : Christina Salomonson, departementsråd, fr.o.m. 1997-04-14 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Gösta Sandgren, departementsråd, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 1999-02-09
Ledamot : Tobias Steen, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-01-17
Ledamot : Ebbe Lennart Sylvén, departementsråd, fr.o.m. 1997-04-14 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Birgitta Ågren, departementsråd, fr.o.m. 2000-09-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman