Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna-Karin Lindblom

Sök kontaktuppgifter till Anna-Karin Lindblom på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna-Karin Lindblom

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna-Karin Lindblom medverkat i ( 6 st. ):

Utredningen om inrättande av ett institut för mänskliga rättigheter (A 2021:01) [ Pågående ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om inrättande av ett Institutet för mänskliga rättigheter (A 2021:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2021-04-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2021:22
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 december 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Anna-Karin Lindblom, departementsråd, fr.o.m. 2021-06-04
Sakkunnig : Dzenana Edhemovic, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-05-10
Sakkunnig : Kasper Irgens, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-05-10
Sakkunnig : Helena Levina, ämnesråd, fr.o.m. 2021-05-10
Expert : Torbjörn Eklund, utredare, fr.o.m. 2021-05-10
Expert : Ami Keita Jansson, utredare, fr.o.m. 2021-05-10
Sekreterare : Anna HR-specialist Andersson, fr.o.m. 2021-09-06 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Anna Aspegren, kammarsekreterare, fr.o.m. 2021-05-01
Särskild utredare : Charlotte Billinger, rådgivare, fr.o.m. 2021-05-03
Sekreterare : Martin Persson, utredare, fr.o.m. 2021-04-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2021:22 Inrättande av ett Institut för mänskliga rättigheter [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medborgarskapsutredningen (A 2012:01) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Medborgarskapsutredningen (A 2012:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-01-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:2
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:29 Det svenska medborgarskapet
Medverkande :
Särskild utredare : Gunnar Strömmer, fr.o.m. 2012-01-13 t.o.m. 2013-04-29
Sakkunnig : Annica Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Claes Bergdahl, kansliråd, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Gun Enlund, kansliråd, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2012-11-05
Expert : Edna Eriksson, utbildare och idéutvecklare, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Jan Erlandsson, departementsråd, fr.o.m. 2012-11-06 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Gunnar Hermanson, f.d. departementsråd, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Anna-Karin Lindblom, ämnesråd, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Hedvig Lokrantz Bernitz, universitetslektor, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Bo Lundberg, expert, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Qaisar Mahmood, enhetschef, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Expert : Per Strömblad, docent, fr.o.m. 2012-03-27 t.o.m. 2013-04-15
Huvudsekreterare : Jens Ölander, fr.o.m. 2012-03-01 t.o.m. 2013-04-29
Sekreterare : Daniel Brunson, fr.o.m. 2012-03-12 t.o.m. 2013-04-23
Sekreterare : Katarina Monfils Gustafsson, fr.o.m. 2012-06-04 t.o.m. 2013-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2012:2 Vissa medborgarskapsfrågor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:29 Det svenska medborgarskapet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om skatteincitament för gåvor till forskning och ideell verksamhet (Fi 2008:06) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]
Utredningen om skatteincitament för gåvor till forskning och ideell verksamhet (Fi 2008:06)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-09-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:102
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:59 Skatteincitament för gåvor till forskning och idell verksamhet
Medverkande :
Särskild utredare : Hases Per Sjöblom, generaldirektör, fr.o.m. 2008-09-29
Expert : Marianne Björnberg, specialist, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Ann-Charlotte Bragsjö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Anna-Karin Dahlén, kansliråd, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Jerry Eriksson, lagman, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Fredrik Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Anna Karin Lindblom, kansliråd, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Brita Levin Löfgren, skattejurist, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Kjell Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Christer Silfverberg, professor, fr.o.m. 2008-12-16
Expert : Peter Österberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-12-16
Sekreterare : Björn Göransson, rättslig specialist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:59 Skatteincitament för gåvor till forskning och ideell verksamhet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kulturutredningen (Ku 2007:06) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]
Kulturutredningen (Ku 2007:06)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-28
Direktiv för kommittén, se dir. 2007:99
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:16 Del 1 - Grundanalys Del 2 - Förnyelseprogram Del 3 - Kulturpolitikens arkitektur Sammanfattning på lättläst svenska Sammanfattning på jiddish Report of the Swedish Committee of Inguiry on Cultural Policy Summary in English - sammanfattning på engelska Ruotsin kulttuuriselvityksen mietinto Tiivistelmä suomeksi - sammanfattning på finska Åssjalommose dan Kultuvregiehtjedämmam dan åarjelsaemiengielse Smiehttamus kulturguorahallamis - sammanfattning på nordsamiska och sydsamiska Razmisliba bashai o Kulturno i spitiba Rezume ko romane - sammanfattning på romani chib Mietintö Kulttuuviselvityksestä Yhtheenveto meänkielelä - sammanfattning på meänkeili
Medverkande :
Ordförande : Eva Swartz Grimaldi, verkst. direktör, fr.o.m. 2007-06-28 t.o.m. 2009-02-11
Ledamot : Jonas Anderson, verkst. direktör, fr.o.m. 2007-06-28 t.o.m. 2009-02-11
Ledamot : Birgitta Englin, verkst. direktör, fr.o.m. 2007-06-28 t.o.m. 2009-02-11
Ledamot : Rasoul Nejadmehr, mångkulturkonsulent, fr.o.m. 2007-09-26 t.o.m. 2009-02-11
Ledamot : Mats Sjöstrand, generaldirektör, fr.o.m. 2007-06-28 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Ann Aurén, ämnesråd, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Matilda Berggren, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Helene Biller, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Göran Blomberg, departementsråd, fr.o.m. 2007-11-28 t.o.m. 2008-08-10
Expert : Per Byström, kansliråd, fr.o.m. 2008-04-07 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Caroline Dickson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-14 t.o.m. 2008-10-05
Expert : Maria Eka, ämnesråd, fr.o.m. 2008-02-18 t.o.m. 2008-08-10
Expert : Dag Feurst, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-08-18 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Sofia Granqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-14 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Petra Gråberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Ullalena Haeggman, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Daniel Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-11-17 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Anna Karin Lindblom, kansliråd, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Torolf Lönnerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-05-26 t.o.m. 2008-11-16
Expert : Bo Netz, departementsråd, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Cissi Stork, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2008-09-14
Expert : Martin Sundin, ämnesråd, fr.o.m. 2008-08-18 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Petronella Troselius, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2008-01-14
Esebelle Dingizian, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Siv Holma, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Dan Kihlström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Cecilia Magnusson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Annika Ekonomichef Nilsson, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Cecilia Wikström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Anders Åkesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-11-26 t.o.m. 2009-02-11
Huvudsekreterare : Maria Eka, fr.o.m. 2008-08-11 t.o.m. 2009-02-28
Huvudsekreterare : Keith Wijkander, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2000-02-14
Sekreterare : Anita Bergenstråhle-Lind, fr.o.m. 2008-08-11 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Roger Blomgren, fr.o.m. 2008-08-04 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Mikael Franzén, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2008-07-31
Sekreterare : Tobias Harding, fr.o.m. 2007-08-06 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Birgitta Johansen, fr.o.m. 2007-08-06 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : David Karlsson, fr.o.m. 2007-08-06 t.o.m. 2008-09-07
Sekreterare : Monica Pourshahidi, fr.o.m. 2007-08-06 t.o.m. 2007-11-30
Sekreterare : Yvonne Rock, fr.o.m. 2007-10-08 t.o.m. 2008-08-25
Sekreterare : Per Svenson, fr.o.m. 2007-12-01 t.o.m. 2009-01-31
Biträdande sekreterare : Jeanna Andreen, informationsansvarig, fr.o.m. 2007-09-24 t.o.m. 2009-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:99 Kulturpolitikens inriktning och arbetsformer [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:16 Betänkande av Kulturutredningen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Delegationen för mänskliga rättigheter i Sverige (Ju 2006:02) [ Avslutad 2011 ] [ Huvudsekreterare ]
Delegationen för mänskliga rättigheter i Sverige (Ju 2006:02)
Departement : Integrations- och jämställdhetsdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-03-09
Direktiv för kommittén, se dir. 2006:27, dir. 2007:114, dir. 2008:92 och dir. 2009:125
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:102 Svenska nyhetsmedier och mänskliga rättigheter i Sverige - En översikt (rapport)
SOU 2008:45 Rapporter från en MR-verkstad - delbetänkande
SOU 2009:36 Främja, Skydda, Övervaka - FN:s konvention om rättigheter för personer med funktionsnedsättning, CD Främja, Skydda, Övervaka - FN:s konvention om rättigheter för personer med funktionsnedsättning, Lättläst
SOU 2010:70 Ny struktur för skydd av mänskliga rättigheter + Bilagor + Lättläst sammanfattning + Daisy
Medverkande :
Ordförande : Elisabeth Abiri, filosofie doktor, fr.o.m. 2006-03-09 t.o.m. 2010-10-20
Ledamot : Gudmundur Alfredsson, professor, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2009-03-18
Ledamot : Adam Axelsson, vice ordförande LSU, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Bahare Haghshenas, förbundsordförande RKUF, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Anders Knape, kommunalråd, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Kajsa Lindståhl, civilekonom, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Anna-Karin Lundin, regeringsråd, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Soraya Post, lärare, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Elisabeth Qvarford, projektledare, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Lars Stjernkvist, frilansjournalist, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Bengt Westerberg, ordförande i Röda korset, fr.o.m. 2006-08-22 t.o.m. 2010-10-19
Ledamot : Hans Ytterberg, generaldirektör, fr.o.m. 2009-03-19 t.o.m. 2010-10-19
Sakkunnig : Marcus Brixskiöld, departementsråd, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Sakkunnig : Camilla Goldbeck-Löwe, kansliråd, fr.o.m. 2009-05-15 t.o.m. 2010-10-19
Sakkunnig : Jens Ölander, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-12 t.o.m. 2009-05-14
Expert : Camilla Abrahamsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2007-04-22
Expert : Stefan Andersson, projektledare, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Inger Ashing, chef, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Fredrik Björklund, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-05-05 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Claes Borgström, jämställdhetsombudsman, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2008-02-11
Expert : Ulrika Dackeby, kansliråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-09-30
Expert : Lotta Dahlstrand, jurist, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2007-04-23
Expert : Elisabeth Ferm, utvecklingsstrateg, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2009-05-04
Expert : Camilla Goldbeck-Löwe, kansliråd, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2007-03-26
Expert : Christer Gustavsson, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2008-04-01
Expert : Sun-Joon Hwang, enhetschef, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Björn Kullander, handläggare, fr.o.m. 2009-03-19 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Charlotte Lenman, jurist, fr.o.m. 2007-04-24 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Marie Lindberg, utvecklingsdirektör, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2009-03-18
Expert : Anna-Karin Lindblom, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-03-27 t.o.m. 2008-02-11
Expert : Lars Lindgren, utredare, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Anna Lindström, handläggare, fr.o.m. 2006-09-19 t.o.m. 2009-03-18
Expert : Lars Lööw, handikappombudsman, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2007-01-21
Expert : Luca Nesi, jurist, fr.o.m. 2008-02-12 t.o.m. 2009-03-18
Expert : Jan Axel Nordlander, ambassadör, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2010-01-30
Expert : Jenny Olausson, tf. handikappombudsman, fr.o.m. 2007-01-22 t.o.m. 2010-10-19
Expert : Astrid Utterström, ämnesråd, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2009-05-04
Expert : Andrés Zanzi, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-04-23 t.o.m. 2009-05-04
Huvudsekreterare : Anna-Karin Lindblom, fr.o.m. 2010-05-14 t.o.m. 2010-10-31
Huvudsekreterare : Karin Steffensen, projektledare, fr.o.m. 2006-05-29 t.o.m. 2010-01-10
Sekreterare : Pernilla Berlin, jur.kand., fr.o.m. 2006-04-24 t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Heidi Eriksson, fr.o.m. 2007-12-16 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Johanna Gillström, fr.o.m. 2008-01-07 t.o.m. 2010-05-12
Sekreterare : Josefine Gustavsson, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Anna Gränsmarker, fr.o.m. 2010-01-11 t.o.m. 2010-10-22
Sekreterare : Kerstin Jansson, fr.o.m. 2008-09-08 t.o.m. 2010-10-31
Sekreterare : Eva Rimsten, fr.o.m. 2007-03-01 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Marie Stenman, organisationskonsult, fr.o.m. 2006-05-02 t.o.m. 2008-01-03
Bitr. sekreterare : Heidi Eriksson, fil.kand., fr.o.m. 2006-11-01 t.o.m. 2007-12-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om makt, integration och strukturell diskriminering (Ju 2004:04) [ Avslutad 2006 ] [ Expert ]
Utredningen om makt, integration och strukturell diskriminering (Ju 2004:04)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-04-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:54
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:41 Bortom Vi och Dom - Teoretiska reflektioner om makt, integration och strukturell diskriminering
SOU 2005:69 Sverige inifrån - Röster om etnisk diskriminering
SOU 2005:112 Demokrati på svenska? Om strukturell diskriminering och politiskt deltagande
SOU 2006:21 Mediernas vi och dom - Mediernas betydelse för den strukturella diskrimineringen
SOU 2006:30 Är rättvisan rättvis? Tio perspektiv på diskriminering av etniska och religiösa minoriteter som rättssystemet
SOU 2006:37 Om välfärdens gränser och det villkorade medborgarskapet
SOU 2006:40 Utbildningens dilemma - demokratiska ideal och andrafierande praxis
SOU 2006:52 Diskrimineringens retorik - En studie av svenska valrörelser 1988-2002
SOU 2006:53 Partierna nominerar - Exkluderingens mekanismer - etnicitet och representation
SOU 2006:59 Arbetslivets (o)synliga murar
SOU 2006:60 På tröskeln till lönearbete
SOU 2006:73 Den segregerade integrationen
SOU 2006:78 Hälsa, vård och strukturell diskriminering
SOU 2006:79 Integrationens svarta bok. Agenda för jämlikhet och social sammanhållning
Medverkande :
Särskild utredare : Masoud Kamali, professor, fr.o.m. 2004-04-22 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Anders Egeryd, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-10-02
Expert : Åsa Finnström, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-11-02
Expert : Carl-Axel Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-03 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Niclas Hallgren, polisintendent, fr.o.m. 2006-02-20 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Örjan Härneskog, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Anna-Karin Lindblom, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Göran Lindqvist, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Jessica Lundahl, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2006-08-31
Expert : Jonas Raber, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-10-03 t.o.m. 2006-02-19
Expert : Catharina Wettergren, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2006-08-31
Sekreterare : Simon Andersson, jur.kand., fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-08-31
Sekreterare : Göran Brodin, fil.lic., fr.o.m. 2004-10-18 t.o.m. 2005-04-30
Sekreterare : Adrián Groglopo, fil.mag., fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2006-09-30
Sekreterare : Marcus Lundgren, statsvetare, fr.o.m. 2005-12-01 t.o.m. 2006-09-30
Sekreterare : Hans Ingvar Roth, teol.dr., fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2004-09-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 14 st. SOU ) :

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman