Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Widenfalk

Sök kontaktuppgifter till Anna Widenfalk på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Widenfalk

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Widenfalk medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen om ett eventuellt deltagande i Europeiska bankunionen (Fi 2017:10) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Utredningen om ett eventuellt svenskt deltagande i Europeiska bankunionen (Fi 2017:10)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:123
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:52 Sverige och bankunionen
Medverkande :
Särskild utredare : Anna-Karin Jatko, generaldirektör, fr.o.m. 2017-12-13 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Ewa Andersen, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Bo Becker, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Erik Eldhagen, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Johanna Fager Wettergren, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Johan Hansing, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Dag Hartelius, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Mattias Hector, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Pär Holmbäck Adelwald, tf. avdelningschef, fr.o.m. 2019-03-04 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Per Håkansson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Lena Johannsson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Kristina Svahn Starrsjö, justitieråd, fr.o.m. 2018-03-15 t.o.m. 2019-11-30
Expert : Anna Widenfalk, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-11-30
Huvudsekreterare : Fredrik Wiklund Bystedt, fr.o.m. 2018-01-15 t.o.m. 2020-01-01
Sekreterare : Danielle Andersson, fr.o.m. 2019-01-01 t.o.m. 2019-10-30
Sekreterare : Jonas Eriksson, utredare, fr.o.m. 2019-03-13 t.o.m. 2019-06-30
Sekreterare : Frida-Louise Göransson, fr.o.m. 2018-01-22 t.o.m. 2019-11-30
Sekreterare : Josefine Larsson, pol.kand., fr.o.m. 2019-08-01 t.o.m. 2019-09-30
Sekreterare : Lars Lundberg, departementsråd, fr.o.m. 2018-03-12 t.o.m. 2018-06-29
Sekreterare : Christine Östlund, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2019-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:123 Ett eventuellt svenskt deltagande i Europeiska bankunionen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:52 Sverige och bankunionen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om Riksbankens balansräkning (Fi 2011:12) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Utredningen om Riksbankens balansräkning (Fi 2011:12)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-11-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:89 och dir. 2012:64
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:9 Riksbankens finansiella oberoende och balansräkning
Medverkande :
Särskild utredare : Harry Flam, fr.o.m. 2012-01-30 t.o.m. 2013-01-31
Särskild utredare : Joakim Stymne, fr.o.m. 2011-10-13 t.o.m. 2011-11-23
Sakkunnig : Claes Berg, fr.o.m. 2012-02-27
Sakkunnig : Peter Englund, fr.o.m. 2012-02-27
Sakkunnig : Lars Hörngren, fr.o.m. 2012-02-27
Sakkunnig : Carina Lindfelt, fr.o.m. 2012-02-27
Sakkunnig : Ebba Lindsö, fr.o.m. 2012-02-27
Sakkunnig : Mats Persson, fr.o.m. 2012-02-27
Expert : Martin Carlens, fr.o.m. 2012-02-27
Expert : Anna Widenfalk, fr.o.m. 2012-02-27
Huvudsekreterare : Peter Danielsson, fr.o.m. 2012-03-12 t.o.m. 2013-02-18
Sekreterare : Rasmus Rodhe, fr.o.m. 2012-03-12 t.o.m. 2013-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:9 Riksbankens finansiella oberoende och balansräkning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (Fi 2010:02) om kommunsektorn och konjunkturen [ Avslutad 2011 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen (Fi 2010:02) om kommunsektorn och konjunkturen
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-03-25
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:29
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:59 Spara i goda tider - för en stabil kommunal verksamhet Spara i goda tider - för en stabil kommunal verksamhet - Bilagedel
Medverkande :
Särskild utredare : Clas Olsson, fr.o.m. 2010-06-01 t.o.m. 2011-09-15
Sakkunnig : Kjell Ellström, fr.o.m. 2010-06-02
Sakkunnig : Mats Kinnwall, fr.o.m. 2010-06-02
Sakkunnig : Johan Stjernfält, fr.o.m. 2010-06-02 t.o.m. 2010-09-30
Sakkunnig : Anna Widenfalk, fr.o.m. 2010-10-01
Sakkunnig : Mikael Witterblad, fr.o.m. 2010-06-02
Expert : Anna Brink, fr.o.m. 2011-01-01
Expert : Charlotte Brunlid, fr.o.m. 2011-02-01
Expert : Anders Brunstedt, fr.o.m. 2010-06-02 t.o.m. 2011-01-18
Expert : Karin Gustafsson, fr.o.m. 2010-06-02
Expert : Håkan Jönsson, fr.o.m. 2011-01-19
Expert : Helena Knutsson, fr.o.m. 2011-02-01
Expert : Anders Nilsson, fr.o.m. 2010-06-02
Expert : Sofia Olsson, fr.o.m. 2010-06-02
Expert : Jenny von Greiff, fr.o.m. 2010-06-02 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Hanna Ågren, fr.o.m. 2010-06-02
Huvudsekreterare : Agneta Rönn, fr.o.m. 2010-08-01 t.o.m. 2011-09-30
Sekreterare : Carl Nordén, J, fr.o.m. 2010-08-01 t.o.m. 2010-10-31
Sekreterare : Åsa Sandgren, fr.o.m. 2010-10-13 t.o.m. 2011-08-31
Sekreterare : Tomas Thorén, fr.o.m. 2010-12-01 t.o.m. 2011-09-14
Jonas Andersson, fr.o.m. 2010-06-17
Mikael Gustafsson, fr.o.m. 2010-06-17
Emilia Hagberg, fr.o.m. 2010-06-17
Sonia Karlsson, fr.o.m. 2010-06-17
Eva Nypelius, fr.o.m. 2010-06-17
Göran Pettersson, fr.o.m. 2010-06-17
Anders Sellström, fr.o.m. 2010-06-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2011:59 Spara i goda tider – för en stabil kommunal verksamhet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman