: : :

Medverkande i utredning : Ann-Marie Pennegård

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Ann-Marie Pennegård

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ann-Marie Pennegård medverkat i:

Urbefolkningsdelegationen (Jo 1995:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Urbefolkningsdelegationen (Jo 1995:A) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1995-04-12
Urbefolkningsdelegationen avslutade sitt uppdrag i februari 2005.
Medverkande :
Ordförande : Peter Weiderud, director WCC, fr.o.m. 1995-08-14
Ledamot : Ylva Gustafsson, studerande, fr.o.m. 1995-08-14
Ledamot : Ulf Johansson Dahre, jur. kand., fr.o.m. 1995-08-14
Ledamot : Jörgen Jonsson, renskötare, fr.o.m. 1995-08-14
Ledamot : Harriet Nordlund, skådespelare, fr.o.m. 1995-08-14
Ledamot : Sigrid Stångberg, lärare, fr.o.m. 1995-08-14
Expert : Josefine Brattberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-09 t.o.m. 2002-09-11
Expert : Eric De Groat, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-23 t.o.m. 2001-02-18
Expert : Kenneth Ekberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-09 t.o.m. 2001-02-18
Expert : Elisabeth Eklund, kansliråd, fr.o.m. 2002-09-12
Expert : Erika Hagerud, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-23 t.o.m. 1999-12-20
Expert : Ann-Marie Pennegård, ambassadråd, fr.o.m. 1995-11-23 t.o.m. 1999-12-20
Expert : Rebecka Randler, kansliråd, fr.o.m. 2001-02-19
Expert : Lars Ronnås, kansliråd, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2002-09-11
Expert : Cissi Storck, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-09-12
Expert : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-07-16 t.o.m. 1999-01-14
Expert : Ann-Katrin Wirén, kansliråd, fr.o.m. 2001-02-19
Sekreterare : Ann Blomberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-08-11 t.o.m. 1997-12-31
Sekreterare : Göran Ternbo, kansliråd, fr.o.m. 1995-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman