: : :

Medverkande i utredning : Ann Lagerström

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Ann Lagerström

Utredning som Ann Lagerström medverkat i:

Presstödskommittén (Ku 2011:06) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]

Presstödskommittén (Ku 2011:06)


Beteckning : Ku 2011:06
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2015-02-17
Status : Avslutad 2013 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2011-12-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:112 och 2012:46
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Axberger, Hans-Gunnar, fr.o.m. 2011-12-15 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Axberger, Hans-Gunnar, fr.o.m. 2011-12-15 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Bill, Per, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Brinck, Cecilia, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Fagerström, Pär, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Hoffstedt, Gustaf, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Johansson, Wiwi-Anne, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Petersson, Helene, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Qvick, Charlotte, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Sibinska, Anna, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Skånberg, Tuve, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Steele, Anna, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Wredén, Åke, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Ledamot : Åkesson, Anders, fr.o.m. 2011-12-21 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Akhlaghi, Alexander, fr.o.m. 2013-01-23 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Gren, Marc, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Norberg, Susanna, fr.o.m. 2012-12-19 t.o.m. 2013-01-22
Expert : Berg Cormier, Sofie, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Hultengård, Per, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Lagerström, Ann, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Lewini, Carin, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-04-25
Expert : Ots, Mart, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Wadbring, Ingela, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Expert : Wennerstein, Bengt, fr.o.m. 2012-02-13 t.o.m. 2013-08-31
Huvudsekreterare : Blomberg, Göran, fr.o.m. 2012-03-01 t.o.m. 2013-09-15
Sekreterare : Bucksch, Eva, fr.o.m. 2012-02-17 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Lidström, Ann-Kristin, fr.o.m. 2013-04-01 t.o.m. 2013-09-15

Rapporter

SOU 2012:58Stöd till dagstidningar på samiska och meänkieli
SOU 2013:66Översyn av det statliga stödet till dagspressen
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman