Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Andreas Norlen

Sök kontaktuppgifter till Andreas Norlen på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Andreas Norlen

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Andreas Norlen medverkat i:

Utredningen om några frågor på tryck- och yttrandefrihetens område (Ju 2018:01) [ Pågående ] [ Ledamot ]
2018 års tryck- och yttrandefrihetskommitté (Ju 2018:01)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-06-14
Direktiv för kommittén, se dir. 2018:51, 2019:29
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 26 augusti 2020.
Medverkande :
Ordförande : Henrik Jermsten, justitieråd, fr.o.m. 2018-06-14
Ledamot : Tina Acketoft, riksdagsledamoten, fr.o.m. 2019-11-14
Ledamot : Angelika Bengtsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-10-11
Ledamot : Jesper Bengtsson, chefredaktör, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2018-10-31
Ledamot : Bengt Eliasson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2019-01-24 t.o.m. 2019-11-13
Ledamot : Lars Engqvist, f.d. statsråd, fr.o.m. 2018-11-01
Ledamot : Leif Hallberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-10-11 t.o.m. 2019-08-19
Ledamot : Per-Ingvar Johnsson, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Ida Karkianinen, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Niclas Malmberg, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Maria Malmer Stenergard, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-10-16 t.o.m. 2019-10-02
Ledamot : Jonas Millard, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2018-10-10
Ledamot : Andreas Norlen, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2018-10-15
Ledamot : Christer Nylander, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2019-01-23
Ledamot : Marta Obminska, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Erik Ottosson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2019-10-03
Ledamot : Helene Petersson, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Tuve Skånberg, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-08-20
Ledamot : Mia Sydow Mölleby, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06
Ledamot : Caroline Szyber, led. av riksdagen, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2018-10-10
Ledamot : Brita Wessinger, distriktsordförande, fr.o.m. 2018-09-06
Sakkunnig : Karin Friberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2019-01-16
Sakkunnig : Zlata Tuco, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-01-17
Expert : Emma Alskog, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Kerstin Bröms Lumpus, chefsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Henrik Grinbaum, chefsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Jeanette Gustafsdotter, vd, fr.o.m. 2018-10-04
Expert : Daniel Gustavsson, hovrättsråd och vice ordförande, fr.o.m. 2019-03-11
Expert : Patrik Hadenius, vd, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Per Hultengård, chefsjurist, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2018-10-03
Expert : Daniel Kjellgren, byråchef, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Hans Kärnlöf, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2019-09-19
Expert : Lena Strand, stabschef/bolagsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Anna Sööder, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Mia Wieslander, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Ola Vigström, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Olle Wilöf, förbundsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Mikaela Zabdrodsky, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Sekreterare : Katarina Berglund Siegbahn, hyresråd, fr.o.m. 2018-08-20
Sekreterare : Lisa Englund Krafft, kansliråd, fr.o.m. 2018-06-25
Sekreterare : Daniel Wållander, justitiesekreterare, fr.o.m. 2019-08-19
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman