: : :

Medverkande i utredning : Anders Ljungwvist Lagerwall

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anders Ljungwvist Lagerwall

Utredning som Anders Ljungwvist Lagerwall medverkat i:

Utredningen om vissa säkerhetsskyddfrågor (Ju 2017:08) [ Pågående ] [ Sekreterare ]

Utredningen om vissa säkerhetsskyddfrågor (Ju 2017:08)


Beteckning : Ju 2017:08
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2018-11-09
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2017-03-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:32
Lokal :
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 1 maj 2018.

Sammansättning


Särskild utredare : Strömberg, Stefan, fr.o.m. 2017-05-02 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Gårdmark-Nylén, Margareta, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Leeman, Dan, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Persson, Mia, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Rundström, Mats, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Bokwall, Ewa, fr.o.m. 2018-01-26 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Edholm, Anders, fr.o.m. 2017-07-06 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Erlandsson, Karin, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Escar, Linda, fr.o.m. 2018-01-26 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Hafezi, Alireza, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Johnard, Sven, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-01-25
Expert : Lagerwall, Anders, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2017-09-13
Expert : M Johansson, Lena, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Nilsson, Kristina, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Norman, Annette, fr.o.m. 2018-01-09 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Rikala, Jesper, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Rutowska, Johanna, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Söderlund, Ylva, fr.o.m. 2017-08-11 t.o.m. 2018-01-25
Expert : Trulsson, Anna, fr.o.m. 2017-06-28 t.o.m. 2018-11-30
Sekreterare : Kallifatides, Johanna, fr.o.m. 2018-01-11 t.o.m. 2018-11-30
Sekreterare : Ljungwvist Lagerwall, Anders, fr.o.m. 2017-09-14 t.o.m. 2018-11-30
Sekreterare : Norman, Annette, fr.o.m. 2017-05-02 t.o.m. 2018-01-08

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman