Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anders Lillienau

Sök kontaktuppgifter till Anders Lillienau på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anders Lillienau

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anders Lillienau medverkat i ( 5 st. ):

Utredningen om en modern lagstiftning för en hållbar terrängkörning (M 2018:05) [ Avslutad 2019 ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om hållbar terrängkörning (M 2018:05)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-04-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:29
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:67 Hållbar terrängkörning
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Lillienau, rådman, fr.o.m. 2018-05-01
Expert : Anna Berglund, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Ruona Burman, departementssekreteraren, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Fredrik Bäck, jurist, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2019-10-22
Expert : Anna Eriksson, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Nils Hallberg, miljörättsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Per Henningsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Victor Hensjö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-03-01
Expert : Johanna Kirsten, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2019-10-22
Expert : Lars-Marcus Kuhmunen, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Johan Lindberg, fjällsamordnare, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Michael Löfroth, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Staffan Löwhagen, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Jonas Malmstig, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Matilda Månsson, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Ida Nyberg, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Maria Ros Jernberg, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Thomas Sjöholm, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Elin Tysklind, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-09-06 t.o.m. 2019-02-27
Expert : Jenny Wik Karlsson, jurist, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Per-Olov Wikberg, samordnare, fr.o.m. 2018-09-06
Expert : Ola Wälimaa, förbundsjurist, fr.o.m. 2018-09-06
Huvudsekreterare : Cecilia Hartman, justitiesekreterare, fr.o.m. 2018-08-13 t.o.m. 2020-01-20
Sekreterare : Sven Ångquist, tf. rådman, fr.o.m. 2018-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2018:29 En modern lagstiftning för en hållbar terrängkörning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:67 Hållbar terrängkörning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Bullersamordningsutredningen (S 2013:02) [ Avslutad 2013 ] [ Särskild utredare ]
Bullersamordningsutredningen (S 2013:02)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-01-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:5
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:57 Samordnade bullerregler för att underlätta bostadsbyggandet
SOU 2013:67 Flygbuller och bostadsbyggande
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Lillienau, rådman, fr.o.m. 2013-01-24
Sakkunnig : Marie Becker, kansliråd, fr.o.m. 2013-03-11
Sakkunnig : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2013-03-11
Sakkunnig : Ivar Frostenson, kansliråd, fr.o.m. 2013-03-11
Sakkunnig : Anita Janelm, ämnesråd, fr.o.m. 2013-03-11
Sakkunnig : Kajsa Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-11
Sakkunnig : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Magnus Ahlstrand, plan- och bostadssamordnare, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Johanna Bengtsson Rydberg, medicine doktor, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Karin Blidberg, nationell samordnare, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Kerstin Blom Bokliden, miljöexpert, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Folke Borgh, enhetschef, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Marie Hankanen, miljösakkunnig, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Patrik Hultstrand, utredare, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Anders Klingström, miljö- och säkerhetsexpert, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Magnus Lindqvist, utredare, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Kristina Samuelsson, chefsjurist, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Marielle Svan, enhetschef, fr.o.m. 2013-03-11
Expert : Lena Wennberg, miljöchef, fr.o.m. 2013-03-11
Sekreterare : Monika Gerdhem, fr.o.m. 2013-03-05 t.o.m. 2013-09-22
Sekreterare : Christina Leideman, fr.o.m. 2013-03-05 t.o.m. 2013-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:57 Samordnade bullerregler för att underlätta bostadsbyggandet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2013:67 Flygbuller och bostadsbyggande [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Strålsäkerhetsutredning (M 2008:05) [ Avslutad 2011 ] [ Sakkunnig ]
Strålsäkerhetsutredning (M 2008:05)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-12-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:151, dir. 2009:32, dir. 2009:74 och dir. 2010:28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:88 Utredningen om en samordnad reglering på kärnteknik- och strålskyddsområdet
SOU 2011:18 Strålsäkerhet - gällande rätt i ny form
Medverkande :
Särskild utredare : Ingvar Persson, rådgivare, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2011-03-31
Sakkunnig : Lars Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2010-03-28
Sakkunnig : Stefan Appelgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Ansi Gerhardsson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Åsa Gustafsson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Anders Lillienau, kansliråd, fr.o.m. 2009-06-08 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Gabor Szendrö, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Björn Telenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-29 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Ulf Yngvesson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Hans Öjemark, kansliråd, fr.o.m. 2010-07-01 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Oscar Alarik, miljöjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Göran Bryntse, teknologie doktor, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Moa Carlsson, miljöjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anne Christiansen, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Rickard Danielsson, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Mats Harms-Ringdahl, professor, fr.o.m. 2010-04-15 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Robert Hedvall, filosofie doktor, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Gunilla Hellström, rådgivare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars Hildingsson, inspektör, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars-Olov Höglund, civilingenjör, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2010-10-27
Expert : Hans Jivander, sekreterare för lokala säkerhetsnämnden, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Bertil Josefsson, avdelningschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Kent Jönsson, hovrättsråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Carl-Magnus Larsson, avd.chef, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Sture Larsson, teknisk direktör, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Charlotte Liliemark, gruppordförande LKO, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anne Lindquist Anderberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Carl-Göran Lindvall, strålskyddsföreståndare, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Zofia Lublin, avdelningschef, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Janez Marinko, byrådirektör, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Hans Mellander, strålsyddsföreståndare, fr.o.m. 2009-03-20
Expert : Karin Måwe, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Henny Norderyd, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Sven Ordéus, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Erik Setzman, enhetschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars Skånberg, enhetschef, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Per-Anders Sunesson, enhetschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Mikael Swahn, rådman, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anders Wiebert, utredare, fr.o.m. 2010-01-18 t.o.m. 2011-02-28
Sekreterare : Pernilla Sandgren, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Fjärrvärmeutredningen (N 2003:03) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Fjärrvärmeutredningen (N 2003:03)
Departement : Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-12-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:160, dir. 2003:77, dir. 2003:102, dir. 2003:138 och 2005:41
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:136 Skäligt pris på fjärrvärme - delbetänkande
SOU 2005:33 Fjärrvärme och kraftvärme i framtiden
SOU 2005:63 Tryggare leveranser - Fjärrvärme efter konkurs
Medverkande :
Särskild utredare : Bengt Owe Birgersson, fr.o.m. 2003-02-17
Sakkunnig : Bengt Agartz, ämnesråd, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2005-04-18
Expert : Katarina Abrahamsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Lars Andersson, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Lennart Berndtsson, energichef, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Peter Dahl, civilekonom, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Göran Ek, analytiker, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Sven-Olov Ericson, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Conny Hägg, fr.o.m. 2003-08-19 t.o.m. 2005-04-18
Expert : Elin Kronqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2003-08-18
Expert : Rogert Leckström, civilingenjör, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Anders Lillienau, rättssakkunnig, fr.o.m. 2005-04-19
Expert : Birgitta Lindblad, energi- och miljöchef, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2005-05-08
Expert : Helena Linde, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-06-01
Expert : Per Lundekvam, kronofogde, fr.o.m. 2005-05-02
Expert : Lars Lundholm, ämnesråd, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2005-04-18
Expert : Kent Nyström, direktör, fr.o.m. 2005-02-15
Expert : Åsa Rydén, civilingenjör, fr.o.m. 2005-02-14
Expert : Edvard Sandberg, enhetschef, fr.o.m. 2005-01-24 t.o.m. 2005-05-08
Expert : Karin Sjöberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2004-09-06
Expert : Per Arne Sundbom, avdelningsråd, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Erik Thornström, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Carin Wahren, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2004-09-07
Expert : Lars Wenne, advokat, fr.o.m. 2005-05-02
Expert : Cecilia Vestman, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-15 t.o.m. 2003-06-01
Expert : Sven Werner, professor, fr.o.m. 2003-04-15
Expert : Anders Ydstedt, t.f. regionchef, fr.o.m. 2003-04-15
Huvudsekreterare : Göran Lagerstedt, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2005-04-30
Sekreterare : Patrik Håkansson, fr.o.m. 2003-07-12
Sekreterare : Anneli Josefsson, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-07-31
Sekreterare : Johan Svensson, fr.o.m. 2004-10-18 t.o.m. 2005-04-10
Sekreterare : Marika Kurlberg, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2003-10-31
Sekreterare : Natacha Wirdemark, fr.o.m. 2004-08-09 t.o.m. 2005-04-11
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Miljöbalkskommittén (M 1999:03) [ Avslutad 2005 ] [ Sekreterare ]
Miljöbalkskommittén (M 1999:03)
Departement : Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-12-22
Direktiv för kommittén, se dir. 1999:109, dir. 2001:25, dir. 2002:37 och dir. 2003:61
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:116 Uppföljning av miljöbalken. Vissa lagtekniska frågor
SOU 2002:50 Miljöbalken under utveckling. Ett principbetänkande
SOU 2002:107 Bestämmelser om miljökvalitet. Ramdirektivet för vatten
SOU 2003:124 En effektivare miljöprövning
SOU 2004:37 Miljöbalkens sanktionssystem och hänsynsregler
SOU 2004:38 Alternativ för miljöbalkens prövningsorganisation
SOU 2005:59 "Miljöbalken, miljökvalitetsnormer, miljöorganisationerna i miljöprocessen och avgifter"
Medverkande :
Ordförande : Ulf Bjällås, hovrättslagman, fr.o.m. 1999-12-22
Ledamot : Carina Adolfsson-Elgestam, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07
Ledamot : Catharina Elmsäter-Svärd, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-08-29 t.o.m. 2001-11-30
Ledamot : Marithe Eriksson, miljö- och hälsoskyddsinspektör, fr.o.m. 2000-03-07
Ledamot : Eva Hallström, partistyrelseledamot, fr.o.m. 2002-11-18
Ledamot : Göte Jonsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2000-08-27
Ledamot : Lars Lindblad, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-12-01
Ledamot : Maggi Mikaelsson, landshövding, fr.o.m. 2000-05-02 t.o.m. 2002-01-31
Ledamot : Stig Nilsson, kommunalråd, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2004-11-23
Ledamot : Sören Norrby, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07
Ledamot : Carina Ohlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07
Ledamot : Roy Resare, biokemist, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2001-11-30
Ledamot : Birgitta Sellén, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2002-11-25
Ledamot : Hans Stenberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-03-07
Ledamot : Willy Söderdahl, fr.o.m. 2002-02-01
Ledamot : Roger Tiefensee, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-11-26
Ledamot : Maria Wetterstrand, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-12-01 t.o.m. 2002-11-17
Sakkunnig : Egon Abresparr, departementsråd, fr.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Kathrin Flossing, kammarrättslagman, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2003-04-30
Sakkunnig : Stefan Rubenson, chef Statens va-nämnd, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2002-04-01
Expert : Karolina Ardesjö-Lundén, miljöjurist, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Mårten Bengtsson, advokat, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Catharina Bergqvist Levin, bitr. riksåklagare, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Karin Björkman, kriminalinspektör, fr.o.m. 2001-02-20 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Fredrik Bonde, chefsjurist, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Kerstin Cederlöf, direktör, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Monica Daoson, kansliråd, fr.o.m. 2002-10-15
Expert : Gunnar Edenman, kammarråd, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Ann-Sofie Eriksson, miljöingenjör, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Gustaf Eriksson, jurist, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Martin Eriksson, direktör, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2002-08-01
Expert : Tobias Eriksson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2002-10-15
Expert : Agneta Gardar, jurist, fr.o.m. 2001-02-13 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Anders Hedberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-13 t.o.m. 2004-10-17
Expert : Anders Holmgren, departementsråd, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Lars Holmgård, rådman, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Tore Jansson, f.d. miljöråd, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Stefan Johansson, ämnesråd, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2003-08-31
Expert : Ulrik Johansson, bolagsjurist, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Stefan Karlmark, bitr. chefsåklagare, fr.o.m. 2001-02-20 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Anders Klahr, jurist, fr.o.m. 2002-08-02 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Kerstin Kvarnström, miljövårdsdirektör, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Anders Lindh, verkst. direktör, fr.o.m. 2001-05-10
Expert : Gabriel Michanek, professor, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Lars-Olof Mikaelsson, kansliråd, fr.o.m. 2001-09-15 t.o.m. 2002-05-12
Expert : Joakim Munter, rådman, fr.o.m. 2000-03-07 t.o.m. 2002-01-31
Expert : Åsa Nord, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2002-10-13
Expert : Håkan Nordling, lagman, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Elin Olaisson, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-18
Expert : Thomas Rahmn, f.d. miljöråd, fr.o.m. 2001-02-13 t.o.m. 2003-04-07
Expert : Cecilia Renfors, departementsråd, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2002-02-28
Expert : Solveig Riberdahl, f.d. bitr. riksåklagare, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Björn Risinger, direktör, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Stefan Rubenson, chef Statens va-nämnd, fr.o.m. 2002-04-02
Expert : Magnus Sandström, förste länsjurist, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Rolf Strömberg, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2000-05-29
Expert : Lars Wallinder, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2004-09-15
Expert : Gia Wickbom, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-05-29 t.o.m. 2001-09-14
Expert : Henrik Wingfors, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-02-20 t.o.m. 2004-09-15
Sekreterare : Camilla Olsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2004-04-30
Sekreterare : Anders Lillienau, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-11-01
Sekreterare : Erik Nyström, fr.o.m. 2003-08-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Johan Svensson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Anna Tiberg, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-03-01
Huvudsekreterare : Anna-Lena Rosengardten, miljöråd, fr.o.m. 2000-03-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman