Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anders Kandelin

Sök kontaktuppgifter till Anders Kandelin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anders Kandelin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anders Kandelin medverkat i:

Arbetsgruppen för att utforma en nationell strategi för kvalitetsutveckling genom öppna jämförelser inom socialtjänsten och hälso- och sjukvården (S 2008:C) [ Ledamot ]
Arbetsgruppen för att utforma en nationall strategi förkvalitetsutveckling genom öppna jämförelser inom socialtjänsten ochhälso- och sjukvården (S 2008:C)
Departement : Socialdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-06-25
Lokal : Fredsgatan 8. Postaderss: Socialdepartementet, 103 33 Stockholm,tel. 405 10 97 (Jesper Olsson)
Arbetsgruppen beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 december 2009.
Medverkande :
Ordförande : Jesper Olsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-10-13
Ledamot : Susanne Bergman, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Anna Brooks, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-10-13
Ledamot : Mats Bäckelin, informatör, fr.o.m. 2008-10-13
Ledamot : Anders Ekholm, departementsråd, fr.o.m. 2008-10-13
Ledamot : Daniel Forslund, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-10-13 t.o.m. 2009-09-30
Ledamot : Sara Johansson, S departementssekreterare, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Jimmy Järvenpää, kansliråd, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Anders Kandelin, ämnesråd, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Maria Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-10-13 t.o.m. 2009-04-14
Ledamot : Mats Nilsson, ämnesråd, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Patrik Nylander, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-04-15
Ledamot : Jonas Rydström, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-10-13
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman